سه شنبه / ۹ آذر ۱۴۰۰ / ۲۰:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۶۸۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار بر بروزرسانی آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با ظرفیت های شغلی استان

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت ها و استعدادهای شغلی سیستان و بلوچستان می طلبد؛ سازمان فنی و حرفه ای به منظور تامین نیروی متخصص، ظرفیت های آموزشی این سازمان را بروزرسانی و ظرفیت‌های آموزشی این سازمان از مرکز محور به پروژه محور تغییر کند.

تاکید معاون استاندار بر بروزرسانی آموزش های فنی و حرفه ای متناسب با ظرفیت های شغلی استان
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۱۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ داوود شهرکی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در آیین تکریم و معارفه مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان که با حضور شاه پسند معاون آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: لازم است؛ نوع نگاه سازمان فنی و حرفه ای به آموزش ها متناسب با فرصت های شغلی و سرمایه گذاری و در مسیر حرکت توسعه استان باشد.

وی افزود: ظرفیت هایی از جمله فولاد، پتروشیمی، معادن مس و طلا، نخیلات، شیلات، کشاورزی و گردشگری نیازمند تربیت نیروهای انسانی متخصص بومی است.

داوود شهرکی تصریح کرد: در زمینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین راهسازی، صنعتی، معدنی و کشاورزی در استان خلا جدی داریم که لازم است فنی و حرفه ای بخشی از آموزش های خود را به این سمت هدایت کند.

وی با اشاره به تولید سالیانه بیش از ۲۰۰ هزار تن خرما در سیستان و بلوچستان اضافه کرد: با وجود تولیدسالیانه این حجم از خرما، همچنان در بحث تجارت خرما و فرآوری و بسته‌بندی مناسب این محصول آنگونه که باید کار نشده و استفاده از ظرفیت آموزشی رایگان فنی و حرفه ای در مناطقی که اینگونه استعدادها وجود دارد، حتما در امر رونق تولید در استان کمک خواهد کرد‌.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان در پایان گفت: در شرایط جنگ اقتصادی همه بخش‌ها باید با تمام انرژی و ظرفیت خود به کمک توسعه بخش اقتصادی کشور بیایند و در این راستا انتظار داریم؛ فنی و حرفه ای با حضور میدانی در سطح استان، نیازهای هر منطقه را احصا و آموزش های مورد نیاز را به علاقمندان ارائه کند.

گفتنی است؛ در این مراسم از خدمات خداداد اولیایی مدیر کل قبلی تقدیر و جلیل شهریاری به عنوان مدیر کل جدید فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان معرفی گردید‌.

تعداد بازدید : ۹۱۰
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید