پنج شنبه / ۱۱ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۶۹۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

اوضاع امنیتی مرز هیرمند در منطقه سیستان با افغانستان آرام است

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اوضاع امنیتی در پی درگیری‌های سطحی نیروهای مرزی طالبان با مرزبانان ایران در منطقه مرزی هیرمند سیستان در شمال سیستان و بلوچستان آرام است.

اوضاع امنیتی مرز هیرمند در منطقه سیستان با افغانستان آرام است
(پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۲۹

محمد هادی مرعشی چهارشنبه شب اظهار داشت: در این درگیری و تیراندازی متقابل که سطحی و کوتاه بوده و ساعاتی قبل به پایان رسیده، آسیبی به پاسگاههای مرزی وارد نشده است.

وی با بیان اینکه دیوار امنیتی حایل بین ایران و مرز افغانستان در منطقه سیستان در سال ۸۲ ساخته شده است، افزود: در محدوده بین این دیوار و مرز رسمی زمین های کشاورزی کشاورزان ایرانی قرار دارد که براساس روال عادی هفته ای یک تا ۲ بار کشاورزان از زمین های خودشان در آنسوی دیوار مرزی سرکشی و فعالیت کاشت، داشت و برداشت می کنند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار بیان کرد: به روال همیشگی امروز نیز تعدادی از کشاورزان به زمین های خود سرکشی کردند که به دلیل استقرار افراد جدید غیر فارسی زبان در ولایت نیمروز افغانستان این افراد به سمت کشاورزان تیراندازی کرده و مشکلاتی بوجود آوردند.

وی ادامه داد: کشاورزان از ساعت ۹ امروز با تراکتورهای خود وارد زمین های کشاورزی در آنسوی دیوار مرزی شدند که در ساعت ۲و نیم بعدازظهر نیروهای جدید مستقر شده در آنسوی مرز در ولایت نیمروز افغانستان به دلیل عدم اطلاعات لازم اقدام به تیراندازی کردند که درگیری و تبادل آتش بین نیروهای دو طرف مرز آغاز شد.

وی با بیان اینکه با وساطت مقامات امنیتی و مرزبانان دو کشور اوضاع آرام و درگیری پایان یافته است، تصریح کرد: این درگیری مجروح و تلفاتی نداشته است.

مرعشی گفت: شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تصرف پاسگاههای مرزی ایران صحت ندارد و هیچ پاسگاهی در تصرف کسی نیست‌./ایرنا

تعداد بازدید : ۶۲۹
(پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید