پنج شنبه / ۱۸ آذر ۱۴۰۰ / ۱۸:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۱۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ادامه نشست های کاربردی استاندار با سرمایه گذاران استان

در ادامه نشست های کاربردی استاندار با سرمایه گذاران، نشست با هیئت مدیره کشت و صنعت مکران و پروژه شب آفتابی زابل برگزار شد.

ادامه نشست های کاربردی استاندار با سرمایه گذاران استان
(پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۸:۳۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در این نشست حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" بر رفع مسائل و موانع پیش روی پروژه های سرمایه‌گذاری استان تاکید کرد.

مدرس خیابانی اظهار داشت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری فولاد مکران، پتروشیمی مکران،کشت و صنعت مکران جزو پروژه‌های بزرگ استان است که می‌تواند توسعه استان را تحت تاثیر قرار دهد لذا باید به صورت ویژه مسائل آنها مورد بررسی قرار گیرد و موانع پیش روی مرتفع گردد.

وی همچنین افزود: با توجه به این پروژه‌ها و طرح های بزرگ سرمایه گذاری در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گردشگری، دانشگاه‌ها باید نیروهای متخصص را در این حوزه‌ها تربیت کند.

استاندار همچنین بر استفاده از نیروهای بومی استان در این پروژه ها تاکید کرد.

وی بیان داشت: اگر اولین سرمایه گذاری ها در استان تجربه موفقی داشته باشند باعث ترغیب و تشویق سایر سرمایه‌گذاران برای ورود و سرمایه گذاری در استان خواهد شد.

مدرس خیابانی بر تسریع در امور اداری سرمایه‌گذاران تاکید کرد و گفت: یکی از بدترین عادت ها این است که در مقابل سهل انگاری و کم کاری مدیران بی تفاوت باشیم که این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست که پرونده یک طرح بزرگ سرمایه‌گذاری روی میز مدیران معطل باشد.

استاندار در خصوص درخواست افزایش مدت بهره برداری شرکت کشت و صنعت مکران گفت: به تناسب راه‌اندازی هر فاز، مدت بهره‌برداری به دو برابر تمدید و افزایش می‌یابد.

وی در خصوص پروژه مجتمع فرهنگی، رفاهی، تفریحی و گردشگری شب آفتابی زابل و موانع پیش روی آن دستورات لازم در خصوص تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه از طریق صندوق کارآفرینی امید و همچنین تغییر کاربری این پروژه از کشاورزی به گردشگری توسط جهاد کشاورزی، تامین برق و سایر زیرساخت های مورد نیاز را ارائه داد.

صفایی عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری کشت و صنعت مکران در این دیدار در خصوص این پروژه اظهار داشت: این پروژه در ۵ فاز هدف‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: این پروژه شامل احداث مجتمع ۳ هزار و ۵۰۰ هکتاری باغ میوه های گرمسیری و مجتمع ۱۰۰ هکتاری گلخانه ای، احداث شهرک شیلاتی شامل دو بخش پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس، احداث کارخانه نمک‌زدایی با ظرفیت ۱۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز،احداث آب شیرین کن و احداث نهالستان میوه های گرمسیری است.

این سرمایه گذار افزود:تا کنون احداث مزرعه پرورش میگو به مساحت ۷۰۰ هکتار آغاز شده است.

وی در این دیدار تسریع در اخذ مجوزهای محیط زیستی و استعلام های کارگروه زیربنایی و ایجاد جاده دسترسی را به محل احداث پروژه را درخواست داشت.


تعداد بازدید : ۶۴۰
(پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰) ۱۸:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید