چهارشنبه / ۲۴ آذر ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۳۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

صنایع خرد و خانگی سیاست اجرایی ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از سیاست‌های اجرایی دولت برای ایجاد اشتغال در استان استفاده از اشتغال‌های خرد و خانگی، صنایع کوچک و دستی است.

صنایع خرد و خانگی سیاست اجرایی ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان است
(چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۱۹

حسین مدرس خیابانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه یکی از پشتیبانی‌کننده‌های طرح‌ها در سیستان و بلوچستان بانک‌ها هستند اظهارداشت: امروز به دلیل برخی احکام دینی و شریعت اهل سنت سپرده های قرض الحسنه زیادی در استان وجود دارد که طبق مصوبات سفر رییس جمهور تمام این سپرده‌های قرض‌الحسنه استان باید خرج این منطقه شود.

وی افزود: میزان نسبت تسهیلات به سپرده بانک‌ها برای سیستان و بلوچستان ۵۸ درصد بوده که بسیار عدد پایینی است شاید جزو پایینترین استان‌های کشور هستیم به هنمین سبب تلاش می‌کنیم این نسبت تسهیلات به سپرده را در استان بالا ببریم.

رییس شورای اداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه همه حوزه‌ها به ویژه مسکن خانواده معظم شهدا، اقشار هدف و آسیب‌پذیر دارای اهمیت هستند تاکید کرد: در حوزه خانواده شهدا ۲ مقوله اشتغال فرزندان شهدا و مسکن آنان را باید دنبال کنیم.

استاندار با اشاره به دیدار اخیرش با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و دستاوردهای آن گفت: برای تامین سوخت کشتی کروز مسافری چابهار قول مساعد داده شد که اگر این کشتی راه بیافتد هم گردشگری با عمان انجام و هم تجار می‌توانند از آن استفاده کنند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه در زمینه خط‌های هوایی تصمیم داریم مسیر کویته به زاهدان و چابهار به مسقط را راه‌اندازی می‌کنیم افزود: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی قول کمک دادند که در فضاهای بومگردی، گردشگری و صنایع دستی بتوانیم اشتغال‌های خرد و خانگی و روستایی و صنایع دستی مان را در کشور برند کرده و به فروش برسانیم.

وی اظهارداشت: بسیاری از سوله‌های خالی دستگاه‌های اجرایی را در اختیار بعضی از بانوان بدسرپرست و بی سرپرست برای ارائه صنایع دستی سیستان و بلوچستان قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه برای کمک به حوزه صنایع دستی سیستان و بلوچستان در فرودگاه بین المللی زاهدان غرفه ویژه این موضوع برپا شده است تصریح کرد: قرار است جایگاه استان و صنایع دستی مان را در برج میلاد ، فرهنگسرای ارسباران ، فرودگاه مهرآباد، فرودگاه امام خمینی(ره) و مراکز پر جمعیتی دایر کنیم تا از این منظر زمینه اشتغال فراهم شود.

تعداد بازدید : ۴۳۷
(چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۰) ۱۰:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید