شنبه / ۲۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۹:۴۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۴۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر انجام دوز سوم واکسیناسیون بیماری کرونا

استاندار گفت: با توجه به موفقیت طرح واکسیناسیون حوزه اقشار در دوز اول و دوم، دوز سوم واکسیناسیون نیز به دو روش قشری و عمومی انجام شود.

تاکید استاندار بر انجام دوز سوم واکسیناسیون بیماری کرونا
(شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۴۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت:تجربه واکسیناسیون دوز اول و دوم نشان داد که واکسیناسیون به روش قشری موفق‌تر بود و در برخی اقشار موجب پوشش واکسیناسیون صددرصدی گردید لذا دوز سوم را هم به روش قشری و هم به روش واکسیناسیون عمومی و بر اساس سن ادامه دهیم.

مدرس خیابانی تاکید کرد: وضعیت استان بر اساس رنگ بندی خوب است اما این شرایط پایدار نیست و شکننده است و ممکن است در کوتاه ترین زمان تغییر کند.

وی اضافه کرد:از سویی این شرایط ممکن است مردم را به سمت عادی انگاری پیش ببرد که این عادی انگاری هم بسیار خطرناک است.

استاندار بیان داشت: اگر می‌خواهیم شرایط کسب و کار، حمل و نقل و گردشگری به همین شکل موجود ادامه یابد، همراهی مردم، اصناف و اقشار مختلف برای دوز سوم واکسیناسیون بیماری کرونا به منظور حفظ شرایط موجود و دوری از اجباری شدن محدودیت‌های مجدد صورت گیرد.

وی تاکید کرد: از تمام ظرفیت های رسانه و تبلیغات محیطی برای ایجاد انگیزه جهت واکسیناسیون دوز سوم استفاده شود.

دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت ۳ الی ۴ ماه بعد از تزریق دوز دوم به دلیل پایین آمدن آنتی‌بادی در بدن، دوز سوم واکسن باید تزریق شود.

وی افزود: با توجه به پیدایش سویه جدید امیکرون که قدرت سرایت آن چهار برابر سویه دلتا است،پرهیز از عادی انگاری و تزریق دوز سوم واکسن ضروری است.

شهرکی مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز از کاهش ۲۹ درصدی آمار مبتلایان نسبت به هفته گذشته خبر داد و افزود: آمار فوت شدگان نیز در هفته گذشته از ۷ نفر به دو نفر کاهش پیدا کرده است.

شهرکی آمار واکسیناسیون را نیز در دوز اول به ترتیب در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۷۳ درصد ، زابل ۸۳ درصد و ایرانشهر ۸۵ درصد اعلام کرد و میانگین پوشش دوزدوم را در سطح استان نیز بالای ۶۰ درصد عنوان کرد.

تعداد بازدید : ۱,۱۴۹
(شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۹:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید