یکشنبه / ۵ دی ۱۴۰۰ / ۲۳:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۷۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

واحد‌های صنعتی سیستان‌ و بلوچستان را سمت فناوری روز سوق می‌دهیم

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دنبال فعال کردن بیش از پیش صنعت استان هستیم، گفت: واحد‌های صنعتی سیستان‌ و بلوچستان را سمت فناوری روز سوق می‌دهیم.

واحد‌های صنعتی سیستان‌ و بلوچستان را سمت فناوری روز سوق می‌دهیم
(یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰) ۲۳:۴۳
حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از شهرک‌های صنعتی شهرستان زاهدان اظهار داشت: یکی از نمادهای صنعتی شدن یک منطقه، استان یا یک کشور میزان و تعداد شهرک‌های صنعتی موجود در آن است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به بازدید شهرک صنعتی میرجاوه ادامه داد: این شهرک صنعتی کانون جمعیتی و جمع شدن واحدهای صنعتی کنار هم بوده و ایجاد فضای اشتغال را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر همه نوع صنعت در استان سیستان و بلوچستان در حال فعالیت است، عنوان کرد: برخی از واحدها در این استان به صورت تخصصی و برخی نیز به صورت عمومی که نیازهای روزمره مردم را در بر می‌گیرد مشغول فعالیت هستند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: در گذشته نبود واحدهای صنعتی که تولیدات آنها مصرف روزانه دارد، در استان یکی از دغدغه‌های مسئولین به شمار می‌رفت که خوشبختانه در حال حاضر این مشکل برطرف شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر سیستان و بلوچستان تولیدکننده برخی از کارهای تولید روز نباشد، به دلیل گستردگی و وسعت استان مردم دچار مشکل می‌شدند و دسترسی به اقلامی مانند اقلام لبنی که فسادپذیر هستند برای آنها مشکل بود.

وی عنوان کرد: هر قدر تعداد واحدهای تولیدی در سطح استان بیشتر شود فضای رقابت تنگ‌تر و از سوی دیگر شاهد ارتقای کیفیت و کاهش قیمت محصولات خواهیم بود.

مدرس خیابانی به استقرار واحد کلینیک فضای کسب کار در شهرک صنعتی زاهدان اشاره کرد و گفت: این کلینیک که به پارک علم و فناوری استان متصل بوده، دنبال مباحث مبتلابه واحدهای صنعتی در حوزه برند، بازاریابی، حقوقی و انتقال فناوری است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: برخی از واحدهایی که به دنبال این دانش‌ها نرفته‌اند و مدیریت آنها سنتی است امروزه با مشکلات متعددی از جمله بازار و برندینگ رو به رو هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات موجود در واحدهای تولیدی استان راه حل علمی دارد که به دستان جوانان و نخبگان باز خواهد شد؛ از این رو باید از تمامی ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده شود.

مدرس خیابانی گفت: رسالت دانشگاه‌ها باید طوری باشد که مشکلات درون جامعه را حل و فصل کنند چرا که سالانه تعداد زیادی دانشجو در رشته‌های مختلف فارغ‌التحصیل می‌شوند اما همچنان بسیاری از مشکلاتی که به دست این جوانان قابل حل است ادامه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: پایان نامه‌های دانشجویی و رساله‌های دکتری باید به نحوی باشد که هر کدام یک زخم از جامعه را التیام بخشد؛ دانشگاه سیستان و بلوچستان یکی از 10 دانشگاه برتر کشور به شمار می‌رود و فارغ‌التحصیلان و نخبگان بومی خوبی نیز تربیت کرده این افراد انگیزه خدمت به این مردم را بیش از همگان دارند.

وی خاطرنشان کرد: پیوند بین دانشگاه و صنعت حتماً رویداد خوبی را رقم خواهد زد و به زودی شاهد واحدهای صنعتی بهره‌وری خواهیم بود که ارتقای فعالیت داشته‌ باشند و با قیمت و کیفیت مناسب در سیستان و بلوچستان تولید کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امروز این استان به دلیل اینکه میزان برق مصرفی آن در واحدهای صنعتی 0.3 درصد است، در جایگاهی قرار ندارد که بتوان آن را صنعتی خطاب کرد. راه حل این امر تعدد واحدهای صنعتی و ارتقای واحدهای صنعتی موجود است تا بتوانیم خود را به میانگین کشوری نزدیک کنیم.

تعداد بازدید : ۵۰۹
(یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰) ۲۳:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید