سه شنبه / ۷ دی ۱۴۰۰ / ۱۸:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۸۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نجات کشور از شرایط حاضر، ورود بخش خصوصی است.

استاندار گفت: نجات کشور از شرایط فعلی در ورود بخش خصوصی است و هر کس به بخش خصوصی بها و میدان ندهد کشور ضرر می‌کند.

نجات کشور از شرایط حاضر، ورود بخش خصوصی است.
(سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰) ۱۸:۲۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به ریاست حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان"و با حضور مدیران اقتصادی و تعدادی از فعالین بخش خصوصی صبح امروز سه شنبه در استانداری برگزار شد.

حسین مدرس خیابانی در این جلسه در جمع مدیران اظهار داشت: دولت باید با بخش خصوصی یکی شود و تلاش کند که بخش خصوصی را پشتیبانی و موانع فراروی سرمایه گذاری را بردارد.

با توجه به ارائه گزارشی از مشکلات مربوط به اراضی منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه و تعیین تکلیف این اراضی، استاندار تاکید کرد: با توجه به وجود ادعاهای تملک در اراضی منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، موضوع به سرعت از طریق دادگستری پیگیری شود تا به صورت قانونی موضوع مستثنیات حل شود.

وی تاکید کرد: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه در استان حائز اهمیت است و باید موانع پیش روی آن هرچه سریعتر مرتفع شود چراکه تجارت با پاکستان را نمی‌توانیم به دلایلی که می‌توان رفع کرد، معطل بگذاریم.

وی عنوان کرد: همزمان با رفع موانع برای راه اندازی منطقه میرجاوه، سرمایه گذاری ها و زیرساخت های مورد نیاز در این منطقه باید انجام شود.

استاندار در بخش دیگری از این نشست، به موضوع تسهیلات بانکی اشاره کرد و گفت: نسبت تسهیلات بانکی استفاده شده به نسبت سپرده های مردم در بانکهای استان ۵۸ درصد است و از این لحاظ استان رتبه ۳۱ را در کشور داراست.

وی یکی از موانع عدم جذب تسهیلات در استان را نبود بازار مصرف تسهیلات عنوان کرد و افزود: برای استفاده و جذب هر چه بهتر از این منابع و عدم برگشت آن، ارتقاء و افزایش سطح اختیارات استانی در شبکه بانکی ضرورت داردکه این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

نیکبخت رئیس جهاد کشاورزی استان نیز در این جلسه اظهار داشت: به دنبال رایزنی ها برای استفاده از بازار مصرف پاکستان و مصوبه دولت در ۱۶ اسفند سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ هزار تن سیب درختی ظرف مدت ۳۰ روز از مرزهای استان صادر شد.

وی افزود: با رایزنی های انجام شده با وزارتخانه در تلاش هستیم ورود نارنگی از مرزهای استان را تا سقف دو هزار تن از طریق پیله وری انجام شود و رایزنی های لازم در این خصوص انجام شده است.

گفتنی است در این نشست برخی از مشکلات حوزه بازرگانی توسط مدیران و همچنین تجار فعال در حوزه اقتصادی مطرح و راهکارهای لازم ارائه شد.


تعداد بازدید : ۴۹۵
(سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰) ۱۸:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید