دوشنبه / ۱۳ دی ۱۴۰۰ / ۲۱:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۰۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

تعداد جایگاه های سوخت در شأن مردم استان نیست

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به صف های طولانی بنزین در شهرهای استان به ویژه شهر زاهدان، گفت: احداث ۳۰ جایگاه سوخت درون شهری و برون شهری، مصوبه سفر ریاست جمهوری می باشد، که این مصوبه بایستی با جدیت پیگیری شود چرا که وضعیت موجود جایگاه‌های سوخت، جوابگوی نیاز و در شأن مردم سیستان و بلوچستان نیست.

تعداد جایگاه های سوخت در شأن مردم استان نیست
(دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰) ۲۱:۲۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" در نشست ویدئو کنفرانسی با شرکت سرمایه گذاری «آسیاناما» متقاضی سرمایه گذاری در اجرای طرح انتقال گاز طبیعی با مخزن که به ریاست استاندار و با حضور اعضا برگزار می شد، گفت: با توجه به افزایش جمعیت و معطلی مردم در صف‌های طولانی بنزین، افزایش تعداد جایگاههای عرضه سوخت به ویژه در زاهدان و چابهار ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه در هیچ یک از نقاط کشور، از نظر تعداد جایگاههای سوخت چنین شرایطی وجود ندارد که مردم ساعتها معطل بمانند، تصریح کرد: مجوز احداث ۴ جایگاه سوخت در شهر زاهدان اخذ گردیده که لازم است؛ فرمانداری و شهرداری به فوریت جانمایی این جایگاهها را انجام دهند.

استاندار همچنین به وضعیت نامناسب جایگاههای سوخت در چابهار پرداخت و گفت: درخواست مجوز احداث دو جایگاه سوخت برای خودروهای سنگین در چابهار دریافت شده و به بخش دولتی و یا نیمه دولتی واگذار و این موضوع بایستی با جدیت پیگیری شود.

وی اضافه کرد: جایگاههای موجود در چابهار با توجه به ورود مسافران و گردشگران و جمعیت
کنونی این شهر غیر منطقی است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به درخواست شرکت آسیاناما بزرگترین تولید کننده مخازن گاز cng در کشور گفت: با توجه به وسعت و گستردگی استان و عملیات زمانبر و هزینه‌بردار لوله کشی گاز به ویژه در نقاط روستایی و صعب‌العبور، از سرمایه گذار طرح انتقال گاز با مخزن حمایت و استقبال می کنیم.

وی گفت: این طرح در سیستان و بلوچستان قابلیت اجرایی خوبی دارد و علاوه بر مصارف مردم و شهرکهای صنعتی، قابلیت صادراتی هم دارد بنابراین هدررفتی وجود ندارد و سرمایه‌گذار متضرر نخواهد شد.

مدرس خیابانی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت نیز مطالبه ما گاز سوز کردن خودروها و در وهله اول، گازسوز کردن خودروهای ناوگان عمومی و دولتی است.

استاندار سیستان و بلوچستان خواستار شد: شرکت آسیاناما کارشناسان مربوطه را جهت بررسی کاربری‌های روستایی، کارخانجات، دوگانه سوز کردن خودروها، مصارف داخلی و صادرات به استان اعزام نماید. ضمن اینکه پس از نیازسنجی و جانمایی شرکت، از نظر تامین زمین و تسهیلات؛ حمایت های لازم انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ شرکت آسیاناما بزرگترین تولید کننده مخازن گاز طبیعی در کشور است که با اجرای خط انتقال گاز طبیعی به نقاط مصرف بدون احداث خط لوله گاز انجام فعالیت می کند.

انتقال گاز طبیعی به نقاط مصرف بدون احداث خط لوله گاز، به کارگیری طرح های فشرده CNG یا مایع شده LNG و ایجاد امکان گازرسانی به مناطق مسکونی، صنعتی، واحدهای تولیدی، نیروگاه ها، مراکز کشاورزی و غیره در نقاط دور از خط لوله گاز در حوزه فعالیت این شرکت قرار دارد.

زیرساخت‌های لازم برای فعالیت نیز، ایستگاه مادر CNG، اسکید تریلرهای حمل گاز CNG، ایستگاه دختر تقلیل فشار در منطقه مصرف و پایپینگ توزیع گاز در منطقه مقصد روستاها و کارخانجات می باشد.

همچنین تجربیات قبلی این شرکت اجرای پروژه در استانهای؛ خوزستان، مازندران، اصفهان، سیستان و بلوچستان، زنجان و خراسان جنوبی بوده است.

تعداد بازدید : ۵۰۲
(دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰) ۲۱:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید