یکشنبه / ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ / ۱۷:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۹۲۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

با تمام توان به دنبال آموزش و پرورشی قوی و توسعه یافته هستیم

حسین مدرس خیابانی”استاندار” اظهار داشت: با تمام توان به دنبال تحقق آموزش و پرورش قوی و توسعه یافته هستیم و در این بین تربیت دانش آموزانی با سواد و خلّاق و حضور معلمانی با انگیزه کمک شایانی به تحقق این مهم خواهد کرد.

با تمام توان به دنبال آموزش و پرورشی قوی و توسعه یافته هستیم
(یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰) ۱۷:۳۳

استاندار سیستان و بلوچستان با هدف دیدار با کارکنان شاغل در اداره کل آموزش و پرورش، ضمن حضور در محل ساختمان اداری، در نشست مشترکی با سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان به گفتگو پرداخت.

وی افزود: پرتلاش ترین عناصر نظام، معلمین هستند و باید با نگاه ویژه به این دستگاه مهم، خطیر و انسان ساز زمینه دسترسی عادلانه به آموزش برای همگان فراهم گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان بر توسعه زیرساخت ها و بهره گیری از ظرفیت های مختلف به ویژه مشارکت خیرین و مجموعه های خیریه در راستای توسعه همه جانبه نظام آموزشی تاکید نمود.

مدرس خیابانی با اشاره به لزوم ایجاد حساسیت و دقت نظر در بخش های مختلف، خاطرنشان کرد: سه مولفه مهم و تاثیر گذار در فرایندهای آموزشی، تکمیل پروژه های نیمه تمام، تامین نیروی انسانی توانمند و تجهیز مدارس خواهد بود.

وی در پایان موضوع ساخت اردوگاه فرهنگی، تربیتی و تفریحی در چابهار را یادآور شد و تاکید نمود: فرآیند احداث این اردوگاه ملی با تنظیم تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری، اداره کل آموزش و پرورش و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار هر چه زودتر آغاز گردد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست ضمن قدردانی از نگاه بلند استاندار به آموزش و پرورش، با اشاره به فعالیت کارگروه توسعه شاخص های آموزش و پرورش استان در وزارت متبوع، خاطرنشان کرد: با هدف توسعه عدالت آموزشی و نصیب برابر آموزشی، موضوع تصمیمات نقطه‌ای و منطقه‌ای را به تفکیک شهرستانها و مناطق دنبال خواهیم کرد.

میرعبدی ضمن تاکید بر توانمندسازی نیروی انسانی و بهره گیری از ظرفیت آموزش های حضوری و مجازی در این راستا بر توسعه مراکز مهارتی و هنرستان ها با هدف مهارت آموزی و اشتغال زایی در بین دانش‌آموزان و تحصیلکردگان تاکید نمود.

وی در پایان خواستار توسعه طرح روستا مرکزی و افزایش مدارس شبانه روزی با هدف جذب حداکثری دانش آموزان و تسهیل شرایط حضور فرزندان در مدارس و بهره مندی از تحصیل رایگان شد.


تعداد بازدید : ۱,۰۹۲
(یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰) ۱۷:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید