سه شنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ / ۲۰:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۲۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر تقویت پارکهای علم و فناوری استان

استاندار در دیدار با معاون علمی و فناوری رییس جمهور بر تقویت پارکهای علم و فناوری در سال جدید و افتتاح شعب پارک علم و فناوری در سطح استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر تقویت پارکهای علم و فناوری استان
(سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱) ۲۰:۱۰

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” امروز “سه‌شنبه” با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور‌ دیدار و‌ پیرامون برنامه‌های توسعه‌ای استان با محوریت پارک‌علم و فناوری و مراکز دانشگاهی و پژوهشی گفتگو کرد.

استاندار در این دیدار که شیهکی رییس پارک علم و فناوری استان و معاونین معاونت علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشتند؛ با بیان اینکه پارک علم و فناوری استان عضو دائمی همه جلسات استان است؛ خاطر نشان کرد: از ابتدای حضور در سیستان و بلوچستان همواره به نقش و تاثیر پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها در توسعه استان و رفع محدودیتها اعتقاد داشته‌ایم و در تلاش هستیم ظرفیتهای موجود در این مراکز را در حوزه اجرا عملیاتی نماییم.

مدرس خیابانی موضوع آب را مهمترین اولویت در سیستان و بلوچستان برشمرد و با اشاره به حفر سه حلقه چاه آب ژرف در منطقه سیستان؛ استقرار آب شیرین کن در محل این چاه‌ها را خواستار شد.

وی ادامه داد: تاکنون چاه آب ژرف شماره ۴ در منطقه گشت سراوان یکهزار متر حفاری شده است و برای تامین بخشی از آب مورد نیاز بخشهای شرب، صنعت و کشاورزی استان نیاز به حفر چاه‌های ژرف دیگر هستیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور هم در این نشست، به پارک علم ‌و فناوری استان ماموریت داد در خصوص مسئله آب در استان اهتمام بورزد.

سورنا ستاری در رابطه با درخواست حفر چاه‌های ژرف جدید سوی استاندار سیستان و ‌‌بلوچستان گفت: دکل‌های حفاری چاه‌های جدید آب ژرف طی ۳ماه آینده به استان ارسال می‌شود.

همچنین در این جلسه در خصوص برنامه زمانبندی استقرار آب شیرین‌کن در محل چاه‌های ژرف شماره ۳و۱،۲ توافق شد.

گفتنی است: معاون علمی و فناوری رییس جمهور‌ در حاشیه این نشست طی تماس تلفنی با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، در خصوص تامین منابع مالی حفر ۷حلقه چاه ژرف دیگر در سیستان و بلوچستان گفتگو کرد و از پیگیری این معاونت برای اجرایی شدن این موضوع خبر داد.

تعداد بازدید : ۱,۰۴۸
(سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱) ۲۰:۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید