چهارشنبه / ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۸:۰۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۲۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نگاه تجاری صرف به منطقه آزاد سیستان، یک آفت بزرگ در این منطقه است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مردم منطقه سیستان باید حداکثر بهره‌ را از ظرفیت منطقه آزاد سیستان با احداث کارخانجات و صنایع مختلف ببرند لذا نگاه کاربری صرف تجاری به منطقه آزاد سیستان، یک آفت بزرگ به این منطقه است.

نگاه تجاری صرف به منطقه آزاد سیستان، یک آفت بزرگ در این منطقه است
(چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) ۱۸:۰۸

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی “استاندار” در جلسه بررسی وضعیت فعالیت منطقه آزاد سیستان که عصر امروز “چهارشنبه” در سالن جلسات وحدت استانداری برگزار شد؛ اظهار داشت: هرچه سریعتر باید عملیات عمرانی و زیربنایی منطقه سیستان آغاز شود زیرا با شروع این پروژه حدود ۲هزار نفر در حوزه خدمات، ساخت‌وساز و حمل و نقل مشغول به کار می‌شوند.

وی افزود: ایجاد اشتغال در منطقه سیستان که بر اثر خشکسالی، مشاغل و معیشت مردم آسیب دیده و از بین رفته است، برای ما مهم می‌باشد لذا تبدیل این منطقه به بارانداز و فروش کالاهای وارداتی و فعالیت صرف تجاری دو اشتباه است که در مناطق آزاد دیگر رخ داده و نباید اجازه داد در منطقه آزاد سیستان تکرار شود.

استاندار تصریح کرد: منطقه آزاد سیستان باید به محل احداث کارخانجات و زیرساخت‌های تولیدی تبدیل شود و از ظرفیت این منطقه برای تبدیل به مرکز لجستیک و احداث کارخانجات مختلف استفاده شود.

مدرس خیابانی ادامه داد: منطقه آزاد سیستان؛ با توجه به موضوع حمل و نقل و ترانزیت کالا باید به مرکز لجستیکی و تعمیرگاهی خودروها و شناورهای دریایی تبدیل شود.

وی‌ گفت: در منطقه آزاد سیستان؛ بدنبال ایجاد شهرک پوشاک و‌تکمیل زنجیره کامل پوشاک از کشت پنبه تا نخ‌ریسی، رنگرزی، پارچه‌بافی و صنایع پوشاک هستیم.

استاندار توجه به ایجاد صنایع خلاق و دیجیتال، صنایع بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی و خدمات تجاری و ایجاد بندر خشک در این منطقه را بسیار مهم دانست و بر تحقق آن تاکید کرد.

مدرس خیابانی با ذکر این مطلب که مشاور تهیه طرح جامع منطقه آزاد سیستان انتخاب شده است؛ بیان داشت: جامعه نخبگانی و دانشگاهی استان بویژه دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان سومین دانشگاه کشور؛ در تهیه طرح جامع منطقه آزاد سیستان مشارکت داده شود تا مزیت‌های واقعی استان در این طرح لحاظ شود.

مدیر دفتر اجرایی منطقه آزاد سیستان هم در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص‌ مقدمات آغاز فعالیت این منطقه ارایه داد و گفت: اساسنامه منطقه آزاد سیستان تهیه شده که به زودی در هیات دولت و شورای عالی مناطق آزاد سیستان تصویب می‌شود.

واعظی پور افزود: وسعت منطقه آزادسیستان ۲۱هزار هکتار است که ۹هزار هکتار آن در زون رامشار و ۱۲هزار هکتار دیگر آن در زون نیاتک قرار گرفته است.

در این جلسه موضوعات مربوط به فنس‌کشی، رفع معارضات، طرح توسعه زون صنعتی و تجاری منطقه آزاد سیستان و مورد بحث و‌ تبادل نظر قرار گرفت.

تعداد بازدید : ۱,۰۷۷
(چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) ۱۸:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید