پنج شنبه / ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۴:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۳۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ایجاد اشتغال یکی از مهمترین الویت‌های سیستان و بلوچستان است

ایجاد اشتغال یکی از مهمترین الویت‌های اساسی ما در این استان بوده که رویکرد بودجه نیز به همین سمت و سو هدایت می‌شود.

ایجاد اشتغال یکی از مهمترین الویت‌های سیستان و بلوچستان است
(پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱) ۱۴:۵۸

حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهارداشت:ما هیچ تکلیفی بالاتر از ایجاد اشتغال نداریم و من در هفت ماهه گذشته همواره به این امر تاکید کرده‌ام.

وی افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال مهر تاییدی بود تا بدانیم مهمترین برنامه دولت حمایت از تولید و ایجاد اشتغال است بنابراین باید تمام تلاش خود را در این زمینه بکار گیریم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ملاک ارزیابی کارکرد، کارایی و اثربخشی مدیران ایجاد شغل و دانش است لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی در این راستا تلاش کنند.

وی ادامه داد: مدیران تنها متکی صرف به بودجه و اعتبارات دولتی نباشد در این مورد رهبر معظم انقلاب در اولین جلسه سال ۱۴۰۱ در محضر کارگزاران نظام فرموند من باز هم بر اصل ۴۴ تاکید می‌کنم که حتما از مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌های مردمی استفاده کنید.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: ۲ مشکل مهم و عمده سیستان و بلوچستان همچنان راه و آب است و کماکان بیشترین اعتبار به این ۲ حوزه اختصاص پیدا کند.

وی بیان کرد: در حوزه اعتبارات گردشگری عمده مسیر و آدرس به سمت جذب مردم و بخش خصوصی و سرمایه مردمی است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اگر ما بخواهیم از اعتبارات دولتی هزینه کنیم حتما در پروژه‌های زیربنایی خرج خواهیم کرد چرا که امکان حضور بخش خصوصی و مشارکت مردمی در این حوزه نیست.

وی تاکید کرد: در حوزه بهداشت و آموزش و پروش از کمک خیرین استفاده می‌کنیم و اعتبارات سیستان و بلوچستان به حوزه‌های زیربنایی اختصاص پیدا کند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در بحث مولدسازی دارایی‌های غیر مولد سیستان و بلوچستان فرمانداران در این زمینه مکلف شوند تا این دارایی‌ها را به فعلیت برسانند.

وی ادامه داد: در بحث سوله‌های خالی باید گفت این اماکن باید به محلی برای حضور کارآفرینان و یا مراکز ورزشی و فرهنگی تبدیل شود.


تعداد بازدید : ۱,۲۰۴
(پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱) ۱۴:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید