چهارشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۸:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۶۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

دستگاه‌های اجرایی استان؛ مکلف به عملیاتی کردن شعار سال هستند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازمان های استان مکلفند؛ با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات در اختیار، شعار امسال(تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین) را اجرایی و عملیاتی کنند.

دستگاه‌های اجرایی استان؛ مکلف به عملیاتی کردن شعار سال هستند
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۴۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در نشست هماهنگی پیرامون استفاده از ظرفیت دانش بینان ها در تحقق شعار سال که با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، بر هماهنگی بین بخشی فرمانداران تاکید کرد و افزود: برای تحقق شعار سال و تولید مبتنی بر دانش بنیان و اشتغال آفرین بایستی از همه ظرفیت های علمی و دانشگاهی استان به نحو مطلوب بهره بگیریم.

رحمدل بامری در ادامه از برنامه ریزی برای بازدید فرمانداران از پارک علم و فناوری استان خبر داد و بر ارتباط فرمانداران با پارک علم و فناوری استان و استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی این مرکز تاکید کرد.

وی تصریح کرد: دانشگاه ها و پارک علم و فناوری نیز بایستی با ظرفیت ها و پتانسیل های هر یک از شهرستان ها آشنایی کامل داشته باشند.

بامری بیان داشت: ضرورت دارد؛ جلسات هماهنگی متناظر شهرستانی در هر یک از شهرستان ها برگزار شود تا با ارتباط و تعامل تنگاتنگ با پارک علم و فناوری و دانشگاه ها اطلاعات و داده ها منجر به تصمیم گیری و عملیاتی و اجرایی کردن شعار سال شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه رویکرد دولت بر این است که با جدیت شعار سال را عملیاتی و اجرایی کند، گفت: پلتفرم ها و دیتا ها توسط پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها در اختیار فرمانداران قرار می گیرد تا بر اساس ظرفیت‌های هر شهرستان با اتخاذ ساز و کار مناسب و همراهی و تلاش مستمر این شعار اجرایی شود و به ایجاد اشتغال پایدار بیانجامد.

بامری در بخش دیگری از سخنانش به لزوم تدوین اطلس اجتماعی استان بر اساس اطلاعات دریافتی از شهرستانها پرداخت و گفت: هرگونه تصمیم گیری پیرامون آسیب‌های اجتماعی استان مستلزم شناخت دقیق آسیب ها و هماهنگی همه دستگاه ها جهت مقابله با این نوع آسیب ها است.

وی افزود: با توجه به اینکه نوع آسیب ها در هر منطقه از استان متفاوت است و از طرفی اطلاعات موجود نیز جامع و کامل نمی باشد، لذا با تهیه این اطلس، بسیاری از آسیب ها و معضلات اجتماعی استان قابل حل خواهد بود.

معاون استاندار در پایان در خصوص فعالیت گروه های جهادی و خیرین تصریح کرد: طبق تاکید استاندار سیستان و بلوچستان همه تلاشمان این است که از ظرفیت و فرصت حضور این گروهها به منظور بهبود شاخص های استان در سه حوزه آب، آموزش و بهداشت به بهترین وجه استفاده کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۸۱
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید