چهارشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۵:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۶۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

شعب پارک علم و فناوری در مراکز شهرستانها توسعه می یابد

استاندار گفت: توسعه فعالیت دانش بنیان در استان بخصوص توسعه پارک‌های علم و فناوری در مراکز شهرستانها در برنامه‌های سال جاری قرار دارد.

شعب پارک علم و فناوری در مراکز شهرستانها توسعه می یابد
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۵:۰۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: با اعلام شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری مهمترین برنامه دولت در سال ۱۴۰۱ تحقق این شعار است و اولویت ها برای اجرا و تحقق این موضوع تعیین شده است.

مدرس خیابانی گفت: بر همین اساس توسعه مشاغلی را دنبال می‌کنیم که متاثر از مباحث خلاقیت،فناوری، نوآوری و دانش بنیان باشد.

وی ادامه داد: پارک علم و فناوری استان در کشور رتبه دار است و تعداد ۱۹۰ شرکت دانش بنیان در این پارک مستقر است و علاوه بر این تلاش داریم در سالجاری با اعطای تسهیلات ویژه و تامین فضا در نقاط مختلف استان این تعداد را به ۳۰۰ شرکت دانش بنیان افزایش دهیم.

استاندار تاکید کرد: شرکت های دانش بنیان با زنجیره کامل محصول که بتوانند محصولاتشان را تجاری کنند در استان شکل بگیرد که با وجود این مجموعه های دانش بنیان فضای رقابتی در حوزه صنعت و تجارت و فعالیتهای کسب و کار شکل می گیرد و با ایجاد بهره وری، بازار های ملی و بین المللی را برای محصولات ایجاد می کند.

وی اظهار داشت: همچنین علاوه بر توسعه پارک‌های علم و فناوری در مراکز شهرستان‌ها در نظر است سایر مراکز پژوهشی در دانشگاهها و دانشگاه علمی و کاربردی توسعه یابد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: امسال باید یک رویکرد متفاوت برای اتصال مجموعه های پژوهشی و دانشگاهی با بخش‌های صنعت شکل بگیرد و دانش را در بخش‌های مختلف معدنی،کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی با هدف تجاری سازی محصولات تسری دهیم تا این بخشها بتوانند از مجموعه دانش و فن آوری و خلاقیت استفاده کنند.  

استاندار گفت: در مجموعه اقتصاد سلامت و اقتصاد پزشکی نیز مراکز نوآوری سلامت و پارک سلامت در استان وجود دارد که در حوزه تجهیزات پزشکی و دارویی کار می‌کنند و محصولات خوبی ارائه میدهند که امیدواریم با ارتباط و پیوند با دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک علم و فناوری ، دستگاههای اجرایی و واحدهای تولیدی به اهداف تعیین شده و تحقق شعار سال ۱۰۴۱ برسیم.


تعداد بازدید : ۱,۱۵۲
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۵:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید