چهارشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۸:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۶۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

خاموشی های تابستان در سیستان و بلوچستان باید کمتر از میانگین کشوری باشد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و خاص استان؛ گرمای شدید هوا، کم آبی، وجود ریزگردها و عدم برخورداری از صنایع بزرگ، خاموشی تابستان بایستی در این استان کمتر از میانگین کشوری باشد، ضمن اینکه برنامه زمان‌بندی قطع برق نیز بایستی به صورت هفتگی تدوین و به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

خاموشی های تابستان در سیستان و بلوچستان باید کمتر از میانگین کشوری باشد
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۸:۰۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" در نشست پیگیری مصوبات سفر وزیر نیرو به استان که با حضور ویدیو کنفرانسی فرمانداران و مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار می شد، اظهار داشت: اصرار دارم برنامه قطع برق ثابت و حتی الامکان مدت زمان آن کوتاه باشد تا مردم کمتر دچار زحمت و سرگردانی شوند.

وی افزود: مدیریت بحران استان، دیزل ژنراتور های موجود در استان را آماده کند تا این ظرفیت، در مواقع نیاز وارد مدار شود.

مدرس خیابانی با بیان اینکه فقط ۵۵ درصد برق مورد نیاز سیستان و بلوچستان در داخل استان تولید می‌شود، گفت: از مردم فهیم سیستان و بلوچستان تقاضا می‌کنم در مصرف برق صرفه جویی کنند تا با همراهی مردم علیرغم کمبود تولید برق، خاموشی کمتری در سطح استان داشته باشیم.

رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در صورت نیاز و به منظور مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف، ساعت کار ادارات تغییراتی خواهد داشت ضمن اینکه ضمانت اجرایی و اقدامات سختگیرانه برای کاهش مصرف برق در ادارات دولتی تعیین خواهد شد.

مدرس خیابانی در ادامه به عقد تفاهم نامه و ایجاد مشوق برای کسانی که در ساعت اوج مصرف صرفه جویی می کنند، اشاره کرد و گفت: در این طرح مشترکان متعهد می شوند مصرف برق خود را در ساعت اوج مصرف کاهش دهند و یا به ساعات غیر پیک تغییر شیفت کاری دهند و از مشوق‌هایی ازجمله رایگان بودن مصرف برق برخوردار خواهند شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه به پیگیری مصوبات سفر وزیر نیرو به استان پرداخت و افزود: پیگیری مصوبات سفرهای مسئولان ملی و کشوری به استان، بسیار مهم است که خوشبختانه مصوبات سفر وزیر نیرو در قالب تفاهمنامه مصوب و اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: پروژه‌های مربوط به تامین برق و ایجاد پست های جدید شروع شده و از پیشرفت نسبتاً خوبی برخوردار است ضمن اینکه تعمیر نیروگاه‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته و تا یک ماه آینده به پایان می رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: در بحث احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی تصمیمات خوبی گرفته شده که امیدواریم؛ در محدوده نیروگاه بادی میل نادر حداکثر ظرف تابستان امسال به ظرفیت ۵۰ مگاوات برسیم.

وی ادامه داد: در بخش پنل‌های خورشیدی نیز بخشی از کار را وزارت نیرو در قالب توافقنامه بر عهده گرفته که فراخوان نیز به بخش خصوصی داده شده و بخشی نیز توسط کمیته امداد تامین می‌شود که انتظار می رود؛ با توجه به وجود ظرفیت بزرگ انرژی های تابشی و بادی در استان، بتوانیم از موهبت انرژی های تجدید پذیر بهره مند شویم.

استاندار همچنین مخابرات را یکی از ارکان توسعه خواند و گفت: دربخش مخابرات نیز مشکلات زیادی از حیث پوشش مخابراتی، تلفن ثابت و کمبود تجهیزات مخابراتی در استان داریم لذا مقرر شد؛ اداره کل مخابرات و شرکت ارتباطات و زیرساخت به صورت میدانی در شهرستان های استان حضور داشته باشند و مشکلاتی که از سوی فرمانداری ها اعلام شده را با اولویت مرتفع نمایند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: مبلغ ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری بمنظور تجهیزات فیبر نوری و پوشش جاده‌ای در نظر گرفته شده که امیدواریم از محل مصوبات سفر تامین شود.

استاندار گفت: اولویت ما در بحث مخابرات؛ تامین پوشش مخابراتی در محل کسب و کار و فعالیت اقتصادی، مناطق ساحلی، مرزها، مراکز آموزشی، مراکز بهداشتی و اورژانس های جاده ای است.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان این نشست از مردم انقلابی استان برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد و گفت: راهپیمایی روز قدس؛ نمایش وحدت و قدرت مسلمانان در برابر صهیونیست ها و نظام استکبار است و در استان سیستان و بلوچستان که اقوام و مذاهب اسلامی در کنار هم، یکصدا، زیر یک پرچم، انزجار خود را از استکبار جهانی و صهیونیست اعلام می‌کنند، جلوه ویژه ای دارد.

تعداد بازدید : ۱,۱۱۵
(چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۸:۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید