شنبه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۱۷۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

با شهرک های صنعتی می توانیم ، نیاز استان را در داخل تامین کنیم

شهرک های کارگاهی و صنعتی ظرفیت خوبی هستند تا با استفاده از آن‌ها بتوانیم نیاز استان را در داخل تامین کنیم.

با شهرک های صنعتی می توانیم ، نیاز استان را در داخل تامین کنیم
(شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۰۳

به گزارش روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان؛ حسین مدرس خیابانی عصر جمعه در بازدید از کارخانه شیر و لبنیات، لوله و صنایع آلمینیومی ضمن تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس که هم نشانگر قدرت و هم نمایانگر وحدت در استان بود اظهار داشت: در آستانه روز جهانی کارگر هم اینک در شهرک کارگاهی زاهدان ۷۰۰ واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند که برای سه هزار نفر از جوانان این استان اشتغال ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: این واحد کارگاهی این قابلیت را دارد که با توسعه صنایع تولیدی ظرفیت عظیمی را ایجاد کند که البته ۵۲ واحد تولیدی جدید احداث شده و در حال واگذاری است.

استاندار سیستان و بلوچستان و بلوچستان تصریح کرد: امروز ما معنی و ترجمان شعار سال در بحث تولید و اشتغال‌آفرینی را به عینه مشاهده می‌کنیم به طور مثال این واحد تولیدی در طرح آبرسانی مشارکت کرده طرحی که حدود ۲ هزار روستای استان از نعمت آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شوند‌.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌ که خواهیم داشت تولید واحد تولیدی لوله که هم‌اینک در آن قرار داریم در طرح جهاد آبرسانی به کاری گیری می‌شود.

مدرس خیابانی با تاکید بر استفاده از تولیدات داخل استان بیان کرد: امیدواریم با اضافه کردن خط تولید جدید بتوانیم از تمام ظرفیت‌های تولیدی داخل استان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از واحد تولیدی لبنیات بازدید کردیم که شاید یکی از عمده‌ترین مشکلات آن تامین شیرخام بود لذا این مشکل در دستور کار مسئولان استان قرار گرفت تا بتوانیم با افزایش ظرفیت دامداری‌ها این واحد تولیدی نیاز خود را تامین کرده و سایر واحد‌های فراوری ما کمبود شیر خام نداشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به همه دستگاه‌های اجرایی توصیه می‌کنم تا نیازمندی‌های خود را از تولیدات داخل استان تامین کنند.

وی بیان کرد: قرار شد به سرعت مجوز‌های لازم برای راه اندازی واحد بسته‌بندی برای کارخانه تولیدی لبنیات گرفته شود تا بتوانیم نیاز استان را در داخل تامین کنیم.

مدرس خیابانی با تاکید بر تامین نیاز کالا‌های اساسی در داخل استان ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تولید مرغ، شکر و روغن در داخل استان به خودکفایی برسیم.

وی ادامه داد: هیچ شغلی شریف‌تر از کارگری نیست و ما باید هم به لحاظ معیشتی و هم به لحاظ حقوق و مزایا از آنان حمایت کنیم.


تعداد بازدید : ۱,۱۹۴
(شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۸:۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید