دوشنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۷:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۰۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

گروه های جهادی و خیرین سلامت در سیستان و بلوچستان حضور پررنگی داشته باشند

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تقویت زیرساخت‌ها، تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی، تکمیل کادر درمان پزشک متخصص و ماندگاری پزشکان غیربومی تامین دارو و تجهیزات پزشکی و ارتقای آگاهی و فرهنگ‌سازی در حوزه سلامت مهمترین اولویت ها برای تحول در حوزه سلامت و درمان است.

گروه های جهادی و خیرین سلامت در سیستان و بلوچستان حضور پررنگی داشته باشند
(دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۷:۴۰

حسین مدرس خیابانی در شورای سلامت استان به مناسبت هفته سلامت که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط در سالن وحدت استانداری برگزار شد، بیان کرد: اولویت خدمات رسانی گروه های جهادی و خیرین سلامت ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی در مناطق محروم سیستان و بلوچستان باشد.

وی افزود: با توجه به فرمایشات رهبری مبنی بر نبود بن بست و محدودیت در کار گروه‌های جهادی و تاکید و گفتمان دولت بر استفاده از ظرفیت ارزشمند و گروه‌های جهادی، دانشگاه های علوم پزشکی و دستگاه‌های اجرایی نیز این گروه‌ها را پشتیبانی و حمایت کنند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: توزیع درآمد استان در بخش های مختلف اعم از زیرساخت‌ها، نیروی انسانی و تجهیزات و دارو تدوین شود تا تخصیص اعتبارات و استفاده از توان گروه‌های جهادی در حوزه سلامت بر اساس این سند برنامه‌ریزی شود.

مدرس خیابانی استاندار با اشاره به تاثیر گذاری رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و آموزش سلامت در جامعه بر به کارگیری ظرفیت رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما با تولید محتوای کیفی هنری و ساخت انیمیشن به منظور آگاهی بخشی عمومی و ارتقای سواد سلامت مردم تاکید کرد و خاطرنشان ساخت.

وی سرانه تخت بیمارستانی در استان را کمتر از متوسط کشوری و ۰/۷ به ازای هر هزار نفر جمعیت اعلام کرد و گفت: کمبود تجهیزات پزشکی و نبود پزشک به ویژه در مناطق روستایی و مراکز درمانی سبب شده مردم به خدمات بهداشتی و درمانی دسترسی عادلانه نداشته باشند که انتظار می‌رود این شکاف در زیرساخت‌ها و تجهیزات پزشکی علاوه بر حمایت وزارت بهداشت با استفاده از ظرفیت نهادهای انقلابی و مردمی، گروه های جهادی و خیرین سلامت مرتفع شود.

مدرس‌ خیابانی اظهار داشت: با تلاش و مجاهدت های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان، مدیریت هوشمندانه دولت اقدامات و همکاری نهادهای انقلابی و همراهی مردم، ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در مقابله با کرونا است.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم سلامت با معیشت و اقتصاد مردم گفت: افزایش توان اقتصادی جامعه باعث می‌شود افراد به سلامت بیشتر اهمیت دهند لذا باید در حوزه اقتصاد و معیشت مردم به طور جدی تلاش کنیم.

استاندار با بیان اینکه دولت ها با توجه به وظایف حاکمیتی با مداخله مستقیم در سه حوزه سلامت، آموزش و امنیت باید این موضوع را با توجه به شاخص‌های قابل قبول برسانند، تصریح کرد: شورای سلامت استان باید محلی برای هماهنگی بین بخشی دستگاه‌های متولی دارای وظایف ذاتی در حوزه سلامت در راستای ارتقای سلامت جامعه باشد.

تعداد بازدید : ۱,۲۲۹
(دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۰۷:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید