یکشنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۲۲:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۳۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

همه مرزنشینان استان در منفعت مرز باید به طور مساوی سهیم باشند

داود شهرکی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در دومین نشست شورای مبادلات مرزی استان در سال جدید اعلام کرد: ساماندهی مرزهای صادراتی و مبادلات مرزی از اولویت های دولت سیزدهم است.

همه مرزنشینان استان در منفعت مرز باید به طور مساوی سهیم باشند
(یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۲۲:۱۱

ظهر امروز ۲۵ اردیبهشت ماه دومین جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان به ریاست داود شهرکی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری و با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی عضو کارگروه برگزار گردید.

دواد شهرکی در ابتدای جلسه از ابلاغیه ریاست محترم جمهور به شورای ساماندهی مرزی استان پیرامون برنامه ساماندهی تجارت مرزی خبر داد و افزود: در این ابلاغیه مواردی وجود دارد که بیشتر آن مرتبط با حوزه تجارت استان سیستان و بلوچستان مصوب شده که برای اجرایی بند به بند ان نیاز به همراهی ، همفکری و تلاش تمامی دستگاه های متولی امر را می‌طلبد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار گفت: بعد از گذشت ۴۰ سال از از انقلاب برای اولین بار تفاهم نامه ای بین وزرای خارجه دو کشور ایران و پاکستان جهت ساماندهی و شروع بکار بازارچه های مرزی (خرده فروشی) و نیز بهبود شرایط زندگی مرزنشینان امضا گردید.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در سال گذشته با همکاری دستگاه های مرتبط ۴۰۰ هزار تن برنج وارد از طریق مرزهای استان وارد کشور شد که نیاز کشور و استان به خوبی تامین گردید.

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه بند های ابلاغیه ریاست محترم جمهور که مرتبط با توسعه صادرات غیر نفتی از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان و مشکلات تجار ، بازرگانان و مرزنشینان بود مورد بررسی قرار گرفت.

تعداد بازدید : ۱,۲۱۶
(یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۲۲:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید