پنج شنبه / ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۴۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

برای توسعه دفاتر تسهیلگری با تمام توان تلاش می کنیم

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نه تنها به دنبال حذف دفاتر تسهیلگری نیستیم بلکه با تمام توان به دنبال توسعه این دفاتر مردمی در همه شهرستان های استان هستیم و برای تحقق این امر تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت.

برای توسعه دفاتر تسهیلگری با تمام توان تلاش می کنیم
(پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۵۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با نمایندگان دفاتر تسهیلگری استان خاطر نشان کرد: امروز دفاتر تسهیلگری هم در جامعه و هم در بین دستگاه های اجرایی به جایگاه قابل اطمینان و قابل قبولی رسیده و علاوه بر پایگاه مردمی، محل رجوع همه مجموعه ها و نهادها برای دریافت اطلاعات تایید شده محلات نیز هستند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در ادامه نقش دفاتر تسهیلگری را در تبیین مسائل مهم کشور بسیار مهم خواند و گفت: برای امور مهمی از جمله؛ تحقق شعار سال، ساماندهی یارانه ها و گام بزرگ و مثبت اقتصادی دولت که به منظور تحکیم پایه های اقتصادی این کشور برداشته می شود، نیازمند آگاهی بخشی و تبیین موضوع توسط نهادها و سازمان‌های مردمی و دفاتر تسهیلگری هستیم که از بطن مردم برخاسته و مورد اعتماد آنان می باشند.

وی با اشاره به خدمات این دفاتر افزود: هر کس در سنگر خدمت رسانی به مردم از ظرفیت ها و فرصت ها استفاده می کند و با ارائه خدمت بی منت به مردم فرمان ولی امر مسلمین را اطاعت می کند، جهادی و انقلابی است بنابراین فعالیت های دفاتر تسهیل گری نیز از نوع فعالیت جهادی محسوب می شود.

رحمدل بامری با بیان اینکه اگر بناست کاری انجام شود، تنها با روحیه جهادی و حضور در میدان انجام می‌شود، گفت: مسائل و مشکلات مردم با استفاده از پیشنهادات و نقطه نظرات و با واگذاری امور به خود مردم حل می شود.

وی همچنین بر ارتباط مستمر دفاتر تسهیلگری با دستگاههای اجرایی تاکید کرد و افزود: لازم است؛ مسائل مردم از طریق ارتباط مستمر با دستگاه‌های اجرایی مطالبه شود اما کسی نباید از روند مطالبه‌گری منحرف و موجب سلب اعتماد مردم گردد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در پایان بیان داشت: البته آسیب های اجتماعی موجود در سیستان و بلوچستان نسبت به سایر استان ها بسیار کمتر است اما با توجه به شرایط موجود استان و همسایگی با دو کشور افغانستان و پاکستان و بیکاری موجود، باید دغدغه آسیب های اجتماعی را داشته باشیم و در این راستا از ظرفیت ملی و استانی و رویکرد نظام به ویژه دولت مردمی استفاده کنیم و این ظرفیت ها را روز به روز افزایش دهیم تا به آنچه که مورد رضایت خداوند و مردم است، دست یابیم.

تعداد بازدید : ۱,۲۱۶
(پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) ۱۰:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید