دوشنبه / ۲ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۵۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری:

پروژه های حوزه تامین منابع آب از مهم ترین دغدغه های دولت و مسئولین در استان است

سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: تامین منابع آب از مهمترین دغدغه های دولت و مسئولین در استان سیستان و بلوچستان است و دولت برای دستیابی به این هدف در چند محور وارد فعالیت شده است.

پروژه های حوزه تامین منابع آب از مهم ترین دغدغه های دولت و مسئولین در استان است
(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۵۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به همراه حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز از پروژه های دو حوزه تامین منابع آب و تامین نیرو بازدید کرد.

مرتضوی در این بازدید اظهار داشت: تامین منابع آب از مهمترین دغدغه های دولت و مسئولین در استان سیستان و بلوچستان است و برای دستیابی به این هدف دولت از چند محور برنامه‌ریزی و فعالیت را آغاز نموده است.

وی اضافه کرد:حفر چاه های ژرف در دستور کار دولت قرار دارد و در حال حاضر تعدادی از این چاه ها حفر شده اند و تصفیه خانه ها و آب شیرین شیرین کن ها نیز در شرف تکمیل است و دولت مصمم به حفر تعداد دیگری چاه ژرف است.

معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: محور دومی که دولت برای تامین آب در استان سیستان و بلوچستان دنبال می کند تامین آب از دشت هایی است که ممنوع نیستند و استعداد تامین آب دارند، که این موضوع در دشت حرمک برای تامین آب شهر زاهدان اجرا شده است و تا الان ۶ حلقه چاه حفر و تجهیز شده و برنامه ریزی برای ۱۰حلقه چاه طی ماه‌های آینده انجام شده است.

وی ادامه داد: برای انتقال آب از دریای عمان نیز دولت برنامه دارد و امیدواریم هرچه سریعتر موضوع انتقال آب از دریا محقق و پیمانکار انتخاب گردد.

مرتضوی ادامه داد: در حوزه تامین انرژی نیز ۳ نیروگاه ۴۲ مگاواتی در شرف بهره برداری است که انرژی مورد نیاز استان را تامین و بخشی نیز برای صادرات را تامین خواهد کرد.

وی افزود : علاوه براین پروژه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی قرار است در سالجاری آغاز شود و موانع در حال برطرف شدن است.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه هایی که دولت به صورت ویژه برنامه ریزی و ارائه داده موضوع تامین مسکن است که سالی یک میلیون مسکن در کشور تولید شود که سهم استان از این میزان ۱۴۰ هزار واحد مسکونی است که برای اجرای این برنامه زمین مورد نیاز و ثبت نام متقاضیان نیز انجام و ۴ هزار واحد در حال اجراست که بر اساس شواهد موجود استان سیستان و بلوچستان در حوزه مسکن یکی از سرآمدترین استان ها در عملی نمودن طرح ملی طرح نهضت مسکن خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از همه مسئولین به ویژه استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان استاندار جهادی و سخت کوش اظهار داشت: با پیگیری‌های استاندار تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع عمومی در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور تخصیص، تامین و پرداخت شده است که در طول تاریخ پرداخت این مبلغ در بازه زمانی کوتاه بی سابقه است و علاوه بر آن از محل منابع استانی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های استانی تخصیص داده شده است.

این مقام در خصوص اجرای پروژه کمربندی زاهدان گفت: فاز اول این پروژه انجام شده که سبب کاهش قابل توجهی در حوزه تصادفات شده که این موضوع به منزله کاهش مرگ و میر و کاهش مجروحیت و جرح است که بسیار قابل تقدیر است.

مرتضوی هدف از سفر خود را نظارت میدانی بر پروژه‌های مصوب سفر ریاست جمهوری و همچنین بازدید میدانی از وضعیت اقلام عمومی و تامین نیازهای مردم استان عنوان کرد.

تعداد بازدید : ۱,۴۰۹
(دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید