دوشنبه / ۹ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۷:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۲۹۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار بر تجهیز مراکز جامع سلامت در نقاط روستایی و مرزی استان

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مراکز جامع سلامت به ویژه در روستاها و نقاط مرزی به سرعت به امکانات و تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی متخصص مجهز شوند.

تاکید معاون استاندار بر تجهیز مراکز جامع سلامت در نقاط روستایی و مرزی استان
(دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱) ۱۷:۱۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در نشست بررسی مشکلات و مسائل بهداشتی استان بیان داشت: این مراکز خط مقدم جبهه سلامت هستند و تجهیز آن به امکانات پزشکی و نیروی انسانی بایستی در اولویت کار دانشگاه های علوم پزشکی استان قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به ورود اتباع کشورهای همسایه و شیوع برخی بیماری‌های واگیر از جمله مالاریا، آئدس، التور و سایر بیماری های مشترک بین انسان و دام، متاسفانه شرایط لازم برای ورود این بیماریها به استان وجود دارد؛ لذا بایستی کنترل و مراقبت لازم در گذرگاه ها و نقاط مرزی انجام شود و برای این امر، همه ظرفیت ها پای کار باشند.

بامری تاکید کرد: برای مقابله با خطرات ناشی از گزش پشه مالاریا و آئدس، سمپاشی نقاط مرزی و به ویژه نقاطی که در آن آب راکد وجود دارد، به سرعت پیگیری و اجرا گردد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه نباید با سهل انگاری و به بهانه کمبود امکانات، فرصت از دست برود و تبدیل به بحران شود، اظهار داشت: جلسات برنامه ریزی، کنترل و مراقبت با محوریت دانشگاههای علوم پزشکی و با حضور فرمانداران هر منطقه و دستگاه‌های اجرایی ذیربط به صورت مستمر با ساز و کار مشخص برگزار و مصوبات جلسات به سرعت اجرایی و عملیاتی شود.

وی گفت: با توجه به شرایط خاص استان دستورالعمل ها و آیین نامه های ملی بایستی بومی‌سازی شود و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، امر پیشگیری و درمان انجام پذیرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در پایان با تاکید بر استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت های موجود برای مقابله با شیوع بیماری‌های واگیر در جامعه خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در بحث کنترل بیماری منحوس کرونا به تعهداتش عمل کرد و امروز علیرغم همه کمبودها و مشکلات ناشی از تحریم اقتصادی دشمن، جزو ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم که به موفقیت جهانی در حوزه کنترل کرونا دست یافتیم که این موضوع بایستی اطلاع رسانی و تبیین شود.

تعداد بازدید : ۱,۷۰۴
(دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱) ۱۷:۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید