شنبه / ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ / ۱۸:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۴۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۹ حلقه چاه حرمک برای تامین آب آشامیدنی وارد مدار شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۹ حلقه چاه حفر شده در منطقه حرمک برای تامین آب آشامیدنی شهر زاهدان وارد مدار شد که با وارد شدن این ۹ حلقه چاه، میزان قطعی آب در شهر زاهدان به عددی ناچیز خواهد رسید.

۹ حلقه چاه حرمک برای تامین آب آشامیدنی وارد مدار شد
(شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۸:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی عصر امروز /شنبه/ در نشست "بررسی مسائل و مشکلات وضعیت آب در استان" گفت: پایش مستمر و هفتگی از پروژه جهاد آبرسانی انجام می‌شود تا این پروژه با سرعت بیشتری اجرا شود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای دستورات وزیر نیرو و پیگیری های انجام شده ۱۶۹ روستای بخش بم پشت به طرح جهاد آبرسانی اضافه شده که در ۶ ماهه ابتدای سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بالغ بر ۱۵۰ میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه ۴ به ۳ برای تامین آب شهری و چاه نیمه ۲ به ۱ برای تامین آب روستایی منتقل شده است.

وی با تاکید بر موضوع کاهش تبخیر از چاه‌نیمه ها افزود: از هرگونه سرمایه‌گذاری در این زمینه پشتیبانی می‌کنیم.

مدرس خیابانی ادامه داد: در راستای تامین آب مصرفی مردم و کاهش تنش آبی، تاکنون ۹۶ حلقه چاه حفر شده، ۳۵ چاه در حال حفر است و ۲۰ چاه نیز مراحل اولیه حفر را طی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: علت عمده قطعی آب شرب، کمبود آب نبوده بلکه ناشی از پوسیدگی شبکه است بنابراین در بحث تامین آب آشامیدنی مشکلی نداریم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تا کنون در طرح جهاد آبرسانی، شبکه ۳۷ روستا به طور کامل اصلاح و توسعه انجام شده و تعداد ۱۵ روستا نیز در دست اقدام است.

وی ادامه داد: ایجاد شبکه در ۸ روستا در طرح جهاد آبرسانی به طور کامل اجرا شده و عملیات آبرسانی به ۱۵ روستا نیز آغاز و در فرایند اجرا قرار گرفته است.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: ۷۰ کلیومتر لوله و اتصالات برای ۴۰ روستا توسط خیرین خریداری شده است که به محض شروع به کار، ۷۰ کیلومتر دیگر نیز خریداری می‌شود.

تعداد بازدید : ۱,۶۹۶
(شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱) ۱۸:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید