شنبه / ۴ تیر ۱۴۰۱ / ۱۹:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۵۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سیستان و بلوچستان؛ به محل توجه گروه های جهادی و دانش بنیان تبدیل شده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان به محل توجه گروه های جهادی و دانش بنیان تبدیل شده و بخشی از آن ناشی از حضور نخبگان استان در مرکز است.

سیستان و بلوچستان؛ به محل توجه گروه های جهادی و دانش بنیان تبدیل شده است
(شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱) ۱۹:۵۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" عصر شنبه در "ششمین نشست تولید دانش بنیان" اظهار داشت: هر کسی تمایل به سرمایه گذاری در استان را دارد، پارک علم و فناوری به عنوان یک ظرفیت مهم قابلیت همکاری را دارد.

وی افزود: یکی از بزرگترین مشکلات در فعالیت های تجاری عدم تمرکز و پراکندگی است بنابراین باید در بحث فروش صنایع دستی و محصولات استان به سمت برندسازی واحد برویم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: موضوع دانش بنیان به عنوان یک ضرورت جا افتاده در استان بوده و به فراخور آن زیرساخت ها در حال فراهم شدن است تا شرکت ها بتوانند ایده های خود را عملی کنند.

وی ادامه داد: فعالیت دانش بنیان می تواند از جنس ایمن سازی هوتگ‌ها و یا از جنس محصول و ایده‌ای باشد که بتواند بسیاری از مشکلات شهرستان را حل کند.

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: نمایشگاه محصولات و فناوری های دانش بنیان به زودی برگزار خواهد شد که شرکت های دانش بنیان می‌توانند محصولات خود را آن‌جا ارائه دهند.

وی تصریح کرد: یکی از افتخارات استان پارک علم و فناوری است چراکه هم اینک جوانان استان می‌توانند در آنجا ایده های خود را عملی کنند و هم محلی برای اشتغالزایی باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: محصولات شرکت های دانش بنیان در پلتفرم sb وارد می‌شوند و در آینده هرکس در هر گوشه ای از استان می‌تواند محصول خود را در محل مورد نظر دریافت کند.

مشاور جوان استاندار نیز در این نشست گفت: با توجه به تلاش های جهادی استاندار سیستان و بلوچستان این استان کانون توجه بسیاری از افرادی که قصد فعالیت در حوزه دانش بنیان دارند، شده است و بسیاری از شرکت ها و گروه های جهادی که در این زمینه فعالیت می کنند برای حضور در استان اعلام آمادگی کردند.

جواد قنبری اذعان کرد: در هفته گذشته دو شرکت دانش بنیان که قصد فعالیت در زمینه آب شیرین کن های هوشمند دارند، به استان سفر می کنند

وی ادامه داد: همچنین طبق برنامه ریزی انجام شده به زودی آزمایشگاه حکمرانی کشور در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی می شود.

مشاور استاندار گفت: آزمایشگاه حکمرانی یک مرکز شبیه سازی شده است که در آن تصمیمات مهم در رابطه با حل مسائل دشوار یا بحران ها اتخاذ می‌شود.

مشاور جوان استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین در هفته جاری سامانه جامع جوانان استان در ۱۶ عرصه به منظور برنامه ریزی برای استفاده از فرصت بی نظیر جوانان مستعد استان با حضور آیت الله محامی، نماینده محترم ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان رونمایی می شود.
تعداد بازدید : ۱,۳۸۶
(شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱) ۱۹:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید