چهارشنبه / ۸ تیر ۱۴۰۱ / ۰۷:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۶۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

۶ بازارچه خرده فروشی در مرزهای مشترک با پاکستان مستقر می‌شوند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به توافقات معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با طرف پاکستانی؛ تعداد ۶ بازارچه خرده فروشی در مرزها مستقر می شوند.

۶ بازارچه خرده فروشی در مرزهای مشترک با پاکستان مستقر می‌شوند
(چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱) ۰۷:۳۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" روز سه شنبه در حاشیه سفر به مناطق پیشین و سرباز اظهار داشت: یکی از ظرفیت های فوق العاده استان مرز است؛ چرا که ما حدود ۱۶۰۰ کیلومتر مرز با کشورهای افغانستان، پاکستان و عمان داریم.

وی ادامه داد: این مرزها ظرفیت بی‌بدیلی را برای استان فراهم کرده اما تا کنون به نحو مطلوب از آن استفاده نکرده ایم.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بازارچه های خرده فروشی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، چرا که تامین کننده معاش مردم مرزنشین محسوب می شوند لذا جهت ایجاد اشتغال برای ساکنان مرزها اولویت اول ما نیز به شمار می آیند.

وی خاطرنشان کرد: طرف پاکستانی بازارچه های خود را تکمیل کرده و به عنوان یک مطالبه جدی خواستار تکمیل هرچه سریعتر بازارچه های ما نیز هستند تا روند تجارت با سرعت بیشتری انجام شود.

مدرس خیابانی افزود: تا پایان تیرماه سال جاری فاز اول بازارچه مرزی پیشین بهره‌برداری خواهد شد و برای ما نیز اهمیت فراوانی دارد تا زودتر این بازارچه راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: مقرر شد؛ هیچ محدودیتی برای تبادل کالای تجاری نداشته باشیم و هر آنچه مرز پیشین قابلیت دارد بین دو کشور در قالب تجارت سالم رد و بدل شود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این بازارچه با یک نگاه کلان و ملی قرار است مشکلات کشور را حل کند، صرفا اکتفا به کالاهای محلی و کالاهای عمومی نمی کنیم و بایستی مرز پیشین را به مرزی برای تبادل کالاهای صنعتی در نظر بگیریم.

وی اذعان کرد: سیستان و بلوچستان می‌تواند؛ دروازه توسعه کشور به سمت مرزهای شرقی باشد و علاوه بر واردات کالاهای صنعتی و ماشین آلات تخصصی، بتوانیم کالا های خود را به سمت شرق صادر کنیم.

مدرس خیابانی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی بازارچه مرزی پیشین و در یک دوره شش ماهه سیمای شهر پیشین تغییر کند و متفاوت با سیمای کنونی باشد.

تعداد بازدید : ۱,۷۶۵
(چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱) ۰۷:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید