یکشنبه / ۱۲ تیر ۱۴۰۱ / ۲۰:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۳۸۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

هیچ محدودیتی برای تجارت در مرز جالق وجود ندارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ محدودیتی برای تجارت در مرز جالق وجود ندارد لذا تجار می توانند بدون هیچ محدودیتی از این مرز کالا صادر کنند.

هیچ محدودیتی برای تجارت در مرز جالق وجود ندارد
(یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱) ۲۰:۲۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در حاشیه سفر به شهرستان گلشن و بازدید از گذرگاه مرزی درپان با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه مبادلات تجاری با ۱۵ کشور همسایه اظهار داشت: مزیت مهم این شهرستان ظرفیت تجاری آن و مصداق تاکید رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به ظرفیت مرز شهرستان گلشن افزود: باید تلاش کنیم تا مرز را مجدداً راه بیاندازیم چرا که هرچقدر این مرزها رونق داشته باشند سفره‌های مردم مرزنشین ما پر رزق خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: همه دستگاه های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی معتقدند که راه ایجاد امنیت پایدار رفع مسائل و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است؛ که همه اینها در گروه ایجاد اشتغال و رونق مرزها می باشد.

مدرس خیابانی ادامه داد: مهمترین ویژگی استان مرز های طولانی با سه کشور افغانستان پاکستان و عمان است اما از این مرزها به خوبی استفاده نمی شود لذا مقرر شد به صورت ویژه در مرز گلشن و در قالب کارگروه ویژه مرز مصوب شود تا محدودیت تجارت در این مرز برداشته و هر کالایی که می‌توانیم صادر کنیم.

وی اذعان کرد: تجارت باید به صورت دو طرفه باشد چرا که اگر تجار آن سوی کرز چیزی نفروشند؛ نمی توانند کالای ما را بخرند بنابراین باید این تجارت دو سویه در مرزها شکل بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت پیوند و مراوده مرزنشینان با آن سوی مرز و در قالب اختیارات و استوار نامه مرزبانی توافق شود که مرزنشینان تا شعاع ۵۰ کیلومتر بتوانند از مرز عبور کنند.

وی بیان کرد: همه موضوعات استان در سه محور اصلی آب، راه و مرز و دو موضوع و مطالبه مهم شامل سلامت و آموزش خلاصه می شود که اگر بتوانیم این مهم را تامین کنیم شاهد توسعه روز افزون استان خواهیم بود.

مدرس خیابانی با اشاره به درآمد حاصل از گذر سوختی تصریح کرد: اگر شهرداری از مواهب این گذر سوختی متنفع شود می تواند چهره ای زیباتر از شهر را بسازد.

تعداد بازدید : ۱,۷۳۸
(یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱) ۲۰:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید