شنبه / ۱۸ تیر ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۱۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

شهروندان سیستان و بلوچستان همکاری خوبی در مدیریت مصرف داشته اند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پس از ابلاغ بخشنامه ها و آیین نامه های مدیریت مصرف برق در ساعات اوج مصرف خوشبختانه در استان با مشارکت مردم، کسبه و واحدهای صنعتی با کمترین خسارت و تبعات آن را مدیریت کردیم.

شهروندان سیستان و بلوچستان همکاری خوبی در مدیریت مصرف داشته اند
(شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱) ۱۶:۱۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز شنبه در جلسه کمیته راهبری عبور از پیک مصرف برق سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خوشبختانه هم مشوق ها و هم اطلاع رسانی به گونه ای بود که به نظر می رسید نحوه مدیریت مصرف برق رضایت مردمی را به دنبال داشته است.

وی افزود: رنگ سبز سیستان و بلوچستان در نقشه مدیریت مصرف برق، نشان دهنده این موضوع است که مردم خودشان مصرف خود را کنترل کرده‌اند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: از ۶ دستگاه بالابر با تجهیزات به روز بهره برداری شد تا بتوانیم در حوادث به مردم به نحو مطلوبی کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تمام خودروهای امدادی برق به سیستم جی پی اس مجهز هستند و به صورت سامانه ای کنترل می شوند تا در کمترین زمان ممکن در صحنه حادثه حاضر شوند.

مدرس خیابانی افزود: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان، استانی ساحلی با قابلیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر است؛ در کشور جزء بهترین مکان ها برای تولید انرژی بادی و خورشیدی به شمار می آییم.

وی اذعان کرد: طرح های متعددی برای توسعه استان اجرا شده که در این راستا اخیراً ۱۶۰ مگاوات برق در طرح توسعه چابهار با همکاری بنیاد مستضعفان وارد مدار شد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: علاوه بر همیاری مردم افزایش ظرفیت نیروگاه های برقی بسیار کمک کرد تا امسال دچار مشکل قطعی برق نشویم.

وی تاکید کرد:با توجه به این که هنگام قطعی برق کارخانجات صنعتی دچار مشکل می‌شوند مقرر شد تا با هماهنگی شرکت شهرک های صنعتی استان این امر مدیریت شود.

مدرس خیابانی ابراز امیدواری کرد: قرار بود سه مدول ۴۲ مگاواتی و وارد مدار شود که اولین مدول اول مرداد ماه سال جاری وارد مدار خواهد شد.

تعداد بازدید : ۱,۵۷۶
(شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱) ۱۶:۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید