چهارشنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۱ / ۲۲:۰۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۳۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

باید تفکر توسعه ای در سیستان و بلوچستان حاکم شود

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه باید تفکر توسعه‌ای در استان حاکم شود، گفت: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی وظیفه همه مسئولان استان است، همچنین باید سازو کاری ایجاد شود تا سرمایه‌گذاران خارجی نیز وارد استان شوند.

باید تفکر توسعه ای در سیستان و بلوچستان حاکم شود
(چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱) ۲۲:۰۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی شامگاه چهارشنبه در نشست تسهیل و رفع موانع تولید ویژه شهرستان خاش اظهار داشت: امیدواریم با راه‌اندازی کارخانه سالامبور در عید قربان سال آینده بتوانیم از پوست دام‌های قربانی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی با اشاره به مزیت اقتصادی که کارخانه سالامبور می‌تواند در استان ایجاد کند ادامه داد: جواز تاسیس کارخانه سالامبور به علاوه زمین و تسهیلات مورد نیاز سریعاً تامین شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر راه اندازی کارخانه سالامبور با تکمیل صنعت چرم می‌توان در حوزه اشتغال و توسعه این منطقه گام خوبی را برداشت.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم داریم با راه اندازی کارخانه سالامبور علاوه بر استفاده از پوست حیوانات، سیستان و بلوچستان نیز به صنعت چرم وارد شود.

وی افزود: ایجاد کارخانه تصفیه شکر و روغن در استان باید در دستور کار قرار گیرد چراکه باید سبد کالا های اساسی خودمان را از تولیدات داخل سیستان و بلوچستان تامین کنیم.

فرماندار خاش نیز در ادامه این نشست افزود: خط انتقال گاز به خاش تا دهم مرداد سال جاری تزریق گاز آن انجام خواهد شد و هم اینک از ۱۱ ایستگاه تست ۸ ایستگاه آن به پایان رسیده است.

تعداد بازدید : ۱,۱۸۷
(چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱) ۲۲:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید