شنبه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۳:۳۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۴۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری:

شیوع اعتیاد به مواد مخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک تر است

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: شیوع اعتیاد به مواد مخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک‌تر است و همه باید در برابر این خطر احساس مسئولیت کنیم.

شیوع اعتیاد به مواد مخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک تر است
(شنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۳۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری، "معاون سیاسی و اجتماعی استانداری" در جلسه کمیته مشارکت های مردمی و سازمانهای مردم نهاد استان که به ریاست وی و با حضور اعضای این شورا در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: امروز با افزایش قیمت مواد مخدر سنتی و کاهش قیمت مواد مخدر صنعتی روبرو هستیم تا با این شیوه و روش،جامعه هدف که جوانان و فرزندان ما هستند را به اضمحلال بکشانند.

رحمدل بامری تاکید کرد: با این شرایط همه ما باید در مقوله مقابله با مواد مخدر پای کار بیاییم چرا که هیچ ارگانی به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه موفق شود.

وی افزود: علاوه بر نقش آفرینی همه ارگانها در حوزه مقابله با مواد مخدر، نیازمند حضور مردم در قالب سمن‌ها، دفاتر تسهیلگری، گروه های جهادی، بسیج و مجموعه روحانیت در جهت کمک و آگاهی بخشی در این مقوله هستیم.

معاون استاندار تصریح کرد:اگر همه این گروه ها را در کنار هم داشته باشیم و این حلقه ها به هم متصل شوند بسیاری از اتفاقات خوب را در حوزه مقابله با مواد مخدر خواهیم داشت.

وی گفت: برای موفقیت در حوزه مقابله با مواد مخدر باید وضعیت اشتغال را نیز به وضعیت مطلوب برسانیم چرا که تاکنون کمپ های زیادی را با عناوین مختلف در حوزه ترک اعتیاد و حوزه مبارزه مواد مخدر داشته ایم و اعتبارات زیادی را در این حوزه هزینه کرده‌ایم اما نتیجه اش مطلوب نبوده و هر ساله تعداد محدودی را در این حوزه پاکسازی شدند اما غالباً به حالت قبل برگشته اند که باید پیرامون این موضوع دست به دست هم بدهیم و این روند را متحول کنیم.

بامری گفت: برای موفقیت در حوزه مبارزه با موادمخدر باید با برنامه‌ریزی دقیق، اعتبارات لازم را پیش‌بینی و الزامات آن را نیز تعریف شود.

وی تاکید کرد: با ورود جدی در این حوزه فرهنگ سازی و آگاهی بخشی لازم را داشته باشیم و از سویی با حل موضوع اشتغال چرخه مقابله را تکمیل کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: امسال سال تولید.، دانش بنیان و اشتغال آفرین است و با توجه به به فرمایش مقام معظم رهبری با فعال کردن این سه مقوله می توانیم در حوزه مبارزه با مواد مخدر گام مثبت برداریم.

وی ادامه داد: جایگاه پارک علم و فناوری استان در کشور برجسته است و باید از این فرصت و با ایجاد پلتفرم های علمی و بسته های علمی و آموزشی از فرصت پارک علم و فن آوری استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با فرا رسیدن ماه محرم و صفر و ظرفیت عظیم این ایام جامعه روحانیون و خطبا باید آگاهی بخشی را در حوزه مواد مخدر را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.

تعداد بازدید : ۱,۴۳۹
(شنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید