شنبه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۳:۳۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۴۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رتبه دوم سیستان و بلوچستان در ایجاد خانه های خلاق / افتخاری از جنس دانش‌بنیان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان از لحاظ رتبه بندی های علمی جایگاه خوبی دارد به طوری در ایجاد خانه های خلاق رتبه دوم و در ایجاد شرکتهای خلاق رتبه پنجم کشور را داراست‌.

رتبه دوم سیستان و بلوچستان در ایجاد خانه های خلاق / افتخاری از جنس دانش‌بنیان
(شنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۳۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست قرارگاه توسعه دانش بنیان اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید از تمام دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی برای حل مسائل روزمره استفاده کنیم.

وی افزود: امسال نقطه عطفی است تا ما از توان و ظرفیت دانشگاه‌ها بیشترین استفاده را داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم مسائل محوری مردم را در حوزه‌های مختلف حل کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این استان دستگاه های اجرایی باید دو به دو برای حل مشکلات با یکدیگر هم قدم شوند.

وی خاطر نشان کرد: در شعار امسال کلید واژه دانش بنیان بین دو واژه تولید و اشتغال قرار گرفته و نشان از این دارد که قرارگاه دانش بنیان حتماً باید منجر به تولید و اشتغال شود.

مدرس خیابانی تاکید کرد: تشکیل شرکت های دانش بنیان و اجرای طرح های علمی باید به تولید محصول و متعاقب آن ایجاد اشتغال برای جوانان استان منجر شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات و کارگروه ها برای تولید و ایجاد اشتغال اذعان کرد: هدف از برگزاری نشست ها و کارگروه ها ایجاد هماهنگی و مرور اولویت‌ها همچنین هم‌افزایی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

استاندار سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد: خوشبختانه موضوع دانش بنیان از سطح ملی به مراکز دانش بنیان در استان و شهرستان رسیده و همگی به نوعی با آن درگیر هستند که این بسیار در پیشبرد اهداف اهمیت دارد.

وی ادامه داد: گسترش مراکز نوآوری و رشد با محوریت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دانشگاه علوم پزشکی زابل و ایرانشهر یکی از اولویت‌های استان بوده که باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

تعداد بازدید : ۱,۴۰۳
(شنبه ۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۳:۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید