یکشنبه / ۲ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۱:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۵۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

لزوم آماده باش همه دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان در برابر سیل احتمالی

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم آماده باش همه دستگاه های اجرایی و امدادی استان، گفت: مدیران از جمله مدیرکل بحران استانداری در محل مستقر خواهند شد و جلسات در همان مکان مدیریت خواهد شد.

لزوم آماده باش همه دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان در برابر سیل احتمالی
(یکشنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۴۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز یکشنبه در نشست مدیریت بحران اظهار داشت: با توجه به این که مدت زمان زیادی را در استان درگیر خشکسالی بودیم لذا به دنبال بارش هایی هستیم که بخشی از این کمبود آب را جبران کند.

وی افزود: بر اساس پیش بینی های هواشناسی سامانه بارشی جدید از نوع بارندگی های مونسون است و تمام مناطق استان را در بر می گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: از همین رو تمامی تلاش خود را به کار می گیریم تا علاوه بر آماده باش در برابر سیل احتمالی، به بهترین شکل ممکن از این رحمت الهی استفاده کنیم و بخشی از مشکلات ناشی از خشکسالی را حل نماییم.

وی تاکید کرد: با بالاترین سطح هشدار هواشناسی روبه رو هستیم که امکان بروز سیل و آبگرفتگی معابر وجود دارد؛ لذا در تمام روزهای بروز بحران ستاد مدیریت بحران استانداری تشکیل خواهد شد.

مدرس خیابانی با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی اصلی از طریق مدیرکل بحران به عنوان سخنگو و رسانه ملی انجام خواهد شد، افزود: یکی از عوامل مهم در مدیریت بحران هشدار و آگاهی بخشی به مردم است که صدا و سیما و فضای مجازی در این امر نقش مهمی دارند.

وی اذعان کرد: تمام مرخصی ها و ماموریت ها لغو شده و همه فرمانداران تجهیزات خود را در محل های پر خطر مستقر کرده اند و دستگاه‌های امدادرسان و خدمات رسان نیز مستقر شده اند تا اگر این سیل منجر به قطع راه های ارتباطی شد در کمترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: از مردم تقاضا می کنیم به سیل بندها، رودخانه ها و سواحل نزدیک نشوند؛ همچنین معتمدین، ائمه جمعه و جماعات، متنفذان و صاحبان تریبون در این باره به مردم اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: اینکه مدیران در هنگام بروز بحران دلهره ایجاد کرده و باعث تشویش اذهان شوند به هیچ عنوان قابل قبول نیست چرا که ما استانی بحران خیز هستیم لذا باید مدیران با بسیج منابع آمادگی لازم را داشته باشند

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: طبق قانون بحران همه دستگاه های خصوصی و دولتی باید ماشین آلات خود را در هنگام بروز حادثه در اختیار مدیریت بحران قرار دهند.

وی تصریح کرد: ما در سیستان و بلوچستان کانون های بحران‌زا داریم زیرا برخی از نقاط استان نسبت به سایر مناطق بیشتر مستعد اتفاقات غیر مترقبه هستند که ماشین آلات در این مناطق متمرکز خواهند شد.

تعداد بازدید : ۱,۳۴۷
(یکشنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید