شنبه / ۸ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۲۱:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۶۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

۸۰۰ کلاس درس تا ابتدای سال تحصیلی جدید تحویل داده می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تا ابتدای سال‌ تحصیلی جدید ۸۰۰ کلاس درس در استان تحویل و تا پایان سال ۱۴۰۱ نیز ۸۰۰ کلاس درس دیگر احداث می‌شود همچنین در نیمه اول سال ۱۴۰۲ ساخت ۷۰۰ کلاس درس پیش ‌بینی می‌شود.

۸۰۰ کلاس درس تا ابتدای سال تحصیلی جدید تحویل داده می شود
(شنبه ۸ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۲۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز شنبه در نشست نوسازی مدارس اظهارداشت: هر خیری که تمایل به ساخت مدرسه دارد ظرف یک هفته با رعایت ضوابط تحویل زمین آن صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر نیاز رشته های فنی افزود: سیاست استان در ساخت مدارس به سمت هنرستان‌ها و مدارس فنی و حرفه‌ای است.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تخصیص اعتبارات نوسازی مدارس استان در سال ۱۴۰۱ به رقم ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سال قبل افزایش صددرصدی دارد.

وی با اشاره به ساخت مدارس از سوی خیرین تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ رقم آورده خیرین ۲۱۴ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۱ تاکنون این رقم به ۳۵۰ میلیارد تومان رسیده و در نوع خود بی نظیر و چشمگیر است.

مدرس خیابانی افزود: مقرر شد سازمان برنامه و بودجه نسبت به تامین اعتبار مشارکت خیرین در ۶ ماهه دوم سال اقدام کند به نحوی که حداکثر سه ماه پس از ساخت مدرسه از سوی خیر نوسازی مدرسه را تکمیل کند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ تعداد ۶۷۰۰ کلاس درس مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی شده اند و این فرآیند با توزیع ۳ هزار دستگاه اسپیلت و کولر آبی استمرار خواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی در بین مدارس استان توزیع شده و در سال جاری نیز ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه فتوکپی و پرینتر نیز در راستای تجهیز مدارس، تخصیص و توزیع شده است.

وی اذعان کرد: مصوبات سفر رئیس جمهور در خصوص مدرسه سازی صد درصد محقق شده و در سال ۱۴۰۰ رقم این مصوبات ۲۲۰ میلیارد تومان بوده که درسال جاری به ۲۸۰ میلیارد رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: در سال ۱۴۰۰ سهمیه قیر اختصاصی به مجموعه نوسازی مدارس را دریافت کرده و بالغ بر ۲ هزار مترمربع آسفالت محوطه مدارس عملی شده است.

وی افزود: رقم تخصیص اعتبار ۴ میلیارد تومانی تجهیزات هنرستانی در سال ۱۴۰۰ ، در سال ۱۴۰۱ به ۵۰ میلیارد تومان رسیده و این مهم در حال انجام است.

لکزایی ادامه داد: از مجموع کلاس‌های درس ساخته شده در سیستان و بلوچستان یک سوم دولتی، یک سوم مشارکتی و یک سوم آن خیرساز است و از مجموع ۸ پروژه در حال ساخت در حاشیه شهر زاهدان، ۳ پروژه تا اول مهرماه به بهره‌برداری می‌رسد.

تعداد بازدید : ۱,۶۳۸
(شنبه ۸ اَمرداد ۱۴۰۱) ۲۱:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید