چهارشنبه / ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۹:۳۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۷۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

موضوع مبارزه با مواد مخدر باید به یک مسئله همگانی تبدیل شود

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه موضوع مبارزه با مواد مخدر باید به موضوع اصلی همه مردم و مسئولان استان تبدیل شود، گفت: حضور دستگاه‌های فرهنگی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از حضور دستگاه‌های مقابله‌ای اهمیت بیشتری دارد.

موضوع مبارزه با مواد مخدر باید به یک مسئله همگانی تبدیل شود
(چهارشنبه ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۹:۳۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مسئله مواد مخدر موضوع همه است و تمامی ادارات باید به آن توجه کنند و در این راستا کارهای فرهنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: لازم است چهره استان را از ننگ مواد مخدر پاک کنیم و تصویری درست و بر اساس فرهنگ غنی این منطقه به مردم کشور عرضه کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه خانواده باید به فرد یا افراد معتاد خود توجه بیشتری داشته باشد، افزود: یکی از عوامل مهم در مبارزه با مواد مخدر ایجاد اشتغال است که باید در صدر برنامه‌ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام فراجا یک‌چهارم کشفیات مواد مخدر کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است همچنین بزرگترین سر شبکه های کشور را نیز در این استان دستگیر کردیم.

وی با اشاره به ظرفیت علما و صاحبان تربیون اظهار داشت: باید از ظرفیت علما، روحانیون دینی و ریش سفیدان در جهت آگاه سازی و مقابله با ورود مواد مخدر به کشور استفاده شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: در هر شهرستان فرماندار به عنوان رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز مواد مخدر یک پدیده واقعی، شوم و نابود کننده کشور محسوب می‌شود و بیشترین آسیب آن نیز متوجه ما است.

مدرس خیابانی افزود: می‌توان با یک کار جهادی منسجم با مواد مخدر مبارزه کرد چرا که اگر موضوع مواد مخدر حل شود امنیت استان نیز تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد: طبق آمار ۸۰ درصد جرائم استان به مواد مخدر مربوط می شود لذا باید با جدیت با این امر مبارزه کنیم تا جرایم استان کاهش پیدا کند.

تعداد بازدید : ۱,۱۱۶
(چهارشنبه ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۹:۳۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید