جمعه / ۲۱ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۸:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۸۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی در سیل اخیر در استان آسیب دیده است

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طبق آخرین آمار ۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی استان در سیل اخیر خسارات دیده که توسط بنیاد مسکن تخریب و بازسازی می شود.

۲ هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی در سیل اخیر در استان آسیب دیده است
(جمعه ۲۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشستی به ریاست حسین مدرس خیابانی و با حضور اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور،حسینعلی شهریاری، نماینده مردم شریف شهرستان زاهدان در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران مربوطه در استانداری برگزار شد.

استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست با تشکر از پیگیری های نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، افزود: برای خسارت دیدگان در شهرستان زاهدان کمک های محدودی انجام شده که تنها مرهمی اندک برای جبران آسیب های خسارت دیدگان بود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: برای جبران خسارات سیل زاهدان باید همانند سیل کنارک تمامی مسئولین کشوری و استانی پای کار بیایند و کمک کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آسیب دیده در شهرستان کنارک، یک هزار و ۸۷۵ واحد فونداسیون، اسکلت و مراحل پایانی انجام شده و در هفته دولت اولین واحدهای تکمیل شده تحویل مردم خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای همه پروژه‌ها باید براساس برنامه زمان‌بندی انجام شود، افزود: بنیاد مسکن استان هم باید برای اجرای پروژه‌ها برنامه زمان‌بندی داشته باشد و هدف‌گذاری لازم در بازه زمانی تعیین شده انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: البته باید سعی کنیم تمامی پروژه‌ها را در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم چرا که همیشه حق با مردم است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال یکی از مهمترین اولویت های استان سیستان و بلوچستان است، ادامه داد: با اجرای پروژه‌های بنیاد مسکن علاوه بر حل مشکل مردم آسیب دیده از سیلاب باید اشتغال هم ایجاد شود.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در دو موضوع اجرای طرح هادی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان وارد عمل شده است، افزود: یکی از موضوعاتی که باید مورد ارزیابی و پیگیری قرار بگیرد موضوع پرداخت تسهیلات بانکی است.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم اجرای طرح‌های هادی روستایی در استان، تصریح کرد: با اجرای طرح‌های هادی در روستاها شاخص مقاوم‌سازی مساکن روستایی در سطح استان نیز ارتقا و بهبود پیدا می کند.

تعداد بازدید : ۱,۱۷۴
(جمعه ۲۱ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۸:۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید