شنبه / ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۰۹:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۸۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

اشتغال بیش از ۱۶ هزار نفر برآیند اجرای طرح ملی مسکن در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ هزار و ۸۰۶ نفر در طرح نهضت ملی مسکن این استان اشتغال پیدا کردند که در صورت اجرای مداوم این طرح هیچ فرد متخصصی در این زمینه بیکار نخواهد ماند.

اشتغال بیش از ۱۶ هزار نفر برآیند اجرای طرح ملی مسکن در سیستان و بلوچستان
(شنبه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۹:۴۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: این طرح به عنوان اولویت نخست دولت سیزدهم در این استان رونق صنعت و ایجاد اشتغال را به همراه داشته است.

وی با تاکید بر پیشتاز طرح نهضت ملی مسکن استان در کشور افزود: واگذاری و سنددار شدن اراضی مازاد دستگاههای دولتی استان بنام طرح نهضت ملی مسکن با سرعت بیشتری انجام شود.

استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر گسترش آموزش های فنی و حرفه ای و صنایع تولیدی مرتبط با حوزه صنعت ساختمان در استان خاطرنشان کرد: فعال بودن تنها ۵۲ واحد تولیدی استان از مجموع ۴۷۰ واحد در حوزه صنعت ساختمان مصالح تولیدی مورد نیاز واحدهای مسکونی در دست ساخت این طرح استان را تامین نمی کند لذا باید در کنار توسعه رشته های فنی و حرفه ای مرتبط به سمت توسعه واحدهای تولیدی این حوزه رفت.

وی بیان کرد: فرمانداران هر شهرستان نسبت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: طرح نهضت ملی مسکن تاکنون باعث گردش مالی بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی در این استان شده و صنایع مهمی را همزمان با اشتغال به حرکت درآورده است.

عطاء اله اکبری تصریح کرد: این فرآیند همچنان در حال افزایش است بطوری که پیش بینی می شود طرح نهضت ملی مسکن در افق چهار ساله خود باعث گردش مالی حدود بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان شود.

تعداد بازدید : ۱,۰۷۱
(شنبه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۰۹:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید