پنج شنبه / ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۱:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۹۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پیش‌بینی ورود ۲۰۰ هزار زائز اربعین به استان سیستان و بلوچستان

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طی دو سال گذشته به واسطه شیوع کرونا زائران کمی داشتیم اما امسال پیش بینی می‌شود بیش از ۲۰۰ هزار زائر افغانستانی و پاکستانی وارد استان شوند.

پیش‌بینی ورود ۲۰۰ هزار زائز اربعین به استان سیستان و بلوچستان
(پنج شنبه ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۵۲

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ علیرضا مرحمتی در نشست شورای اداری اظهارداشت: دو مرز رسمی ریمدان و میرجاوه در بحث ورود زائران اربعین در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با زیرساخت های ساخته شده در مرز ریمدان و میرجاوه امیدواریم به خوبی بتوانیم از زائران اربعین مهمان نوازی کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تاکنون ۵۰ هزار نفر در مرزهای استان تردد داشتند که از دو روز آینده این حجم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در مرز میرجاوه با توجه به زیرساخت های موجود آمادگی کامل برای استقبال از زائران اربعین را داریم.

مرحمتی خاطرنشان کرد: عمده مشکل ما در مرز ریمدان بود که با تعمیر مسیر و عریض کردن جاده، استقرار کانکس‌ها، نصب ۱۴ گیت ورودی، ساخت ۱۰۰ سرویس بهداشتی، اتصال کامل به اینترنت، تامین آب و برق آماده استقبال از زائران اربعین هستیم.

وی اذعان کرد: دستگاه‌های اجرایی در ایام اربعین نیروهای خود را در مرز ریمدان و میرجاوه مستقر می کنند تا در کمترین زمان در صورت بروز مشکلات احتمالی برطرف شود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به این اینکه اهالی روستاهای مجاور مرز حتی اعلام آمادگی کردند تا منازل خود را در اختیار زائران قراردهند افزود: امیدواریم به برکت مراسم اربعین کمترین مشکل در این ایام را داشته باشیم.

وی اظهارداشت: مقرر شد با توافق های صورت گرفته مشابه آنچه در استان قدس رضوی مشابه آنچه در میرجاوه ساخته در ریمدان نیز احداث کند.

تعداد بازدید : ۱,۱۱۸
(پنج شنبه ۲۷ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۵۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید