شنبه / ۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۲:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۲۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

وضعیت توزیع و ذخیره کالا در سیستان و بلوچستان مطلوب است

وزیر دادگستری گفت: با تلاش‌های اعضای ستاد تنظیم بازار و با هماهنگی استاندار سیستان و بلوچستان وضعیت کالا در این استان مطلوب است و کمبود کالایی وجود ندارد.

وضعیت توزیع و ذخیره کالا در سیستان و بلوچستان مطلوب است
(شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱) ۰۲:۱۲

امین حسین رحیمی، روز جمعه در حاشیه ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان با گرامیداشت هفته دولت و تبریک روز کارمند اظهارداشت: بیش‌از ۵۲ هزار قلم کالا در سامانه ۱۲۴ ثبت شده که قیمت آنها مورد تایید سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان است و معنی آن این بوده که اگر مردم بخواهند متوجه شوند که یک کالا گران هست یا نه می‌توانند به این سامانه مراجعه کنند.

وی در رابطه با مسائل مطرح شده در نشست ستاد تنظیم بازار افزود: چیزی که در ستاد تنظیم بازار کشور مطرح می‌شود بحث تامین مایحتاج مردم است و اولویت اول در این ستاد این است که کالا وجود داشته باشد و مردم بتوانند مایحتاج خودشان را تامین کنند و علاوه بر آن این مایحتاج باید به قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر دادگستری گفت: ۱۸ خرداد ماه امسال ستاد تنظیم بازار کشور مصوبه ای داشت که بر اساس آن همه تولید کنندگان قیمت کالاهای خودشان را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند و این قیمت مورد تایید سازمان حمایت قرار گیرد در واقع مردم بدانند که یک مرجعی است که بدانند قیمت کالا از لحاظ قانونی درست است یا نه به کجا مراجعه کنند این سامانه دقیقا همین کار را انجام می‌دهد.

وی اظهارداشت: وزارت صمت به زودی روشی را که مردم از طریق تلفن همراهشان وارد سامانه ۱۲۴شوند را در این سامانه طراحی می‌کند.

رحیمی بیان کرد: بحمدالله تولید کنندگان استان سیستان و بلوچستان قیمت اجناس خودشان را در سامانه ۱۲۴ ثبت کرده‌اند و این موضوع بسیار مهمی است.

وی ادامه داد: شهروندان سیستان و بلوچستان از این جهت خیالشان راحت باشد که اگر شک و شبهه‌ای در مورد قیمت کالایی داشتند، می توانند به این سامانه مراجعه کنند.

وزیر دادگستری گفت: همدلی بسیار خوبی بین مسئولان قوه مجریه با مسئولان قوه قضاییه در سیستان و بلوچستان وجود دارد که این مساله سبب پیشرفت و توسعه استان خواهد شد.

وی تصریح کرد: در نشست ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان تاکید شد که اتاق اصناف استان نظارت خودشان را بر روی اصناف خرد بیشتر کند، نظارت بر تولیدکنندگان و واردکنندگان توسط سازمان‌های دولتی انجام می‌شود.

تعداد بازدید : ۱,۰۳۴
(شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱) ۰۲:۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید