شنبه / ۵ شهریور ۱۴۰۱ / ۲۲:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۲۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رشد ۲ برابری تولید مواد معدنی در سیستان و بلوچستان/ اشتغال ۸ هزار نفر در پروژه های معدنی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: میزان تولید مواد معدنی استان در پنج ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو برابر رشد داشته است.

رشد ۲ برابری تولید مواد معدنی در سیستان و بلوچستان/ اشتغال ۸ هزار نفر در پروژه های معدنی
(شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱) ۲۲:۳۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست شورای معادن استان اظهارداشت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون ۵ معدن کوچک مقیاس احیا و به چرخه تولید بازگشته است.

وی با اشاره به اشتغال بیش از ۸ هزار نفر در پروژه های معدنی استان سیستان و بلوچستان افزود: یکی از ملاک های مهم واگذاری معدن داشتن کارخانه صنایع فرآوری و تولید از سوی سرمایه ‌گذران است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: حضور شرکت های بزرگ معدنی در استان اهمیت فراوانی دارد که نشان از ظرفیت فراوان این منطقه و جذابیت برای سرمایه‌گذاران است.

وی تاکید کرد: به تناسب واگذاری اختیارات از بخش دولتی به بخش خصوصی قطعاً مدیران این بخش هم باید پاسخگو باشند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: یکی از ملاک‌های کارآمدی در حوزه معدن تولید از محل ذخیره معدنی بوده که باید افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: زمان کشف تا بهره‌برداری از معدن باید کوتاه شود در این راستا ظرفیت اسمی معادن قابل و میزان بهره‌برداری اهمیت دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۲۸۰ پروانه اشتغال، ۳۹ پروانه اکتشاف با ۲۰۵ نفر، ۵ گواهی کشف به میزان ۲/۷ میلیون تن و ۱۳ پروانه بهره‌برداری با اشتغال ۴۱۸ نفر در سال جاری تا کنون صادر شده است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه نگاه دولت به سمت تمرکز گرایی رفته که البته راه توسعه کشور تنفیذ اختیار به استان ها است.

مدرس خیابانی افزود: هیچ دولتی به اندازه دولت سیزدهم به استانداران اهمیت نداده بدین معنی که موضوعات استان باید در داخل این منطقه حل شود.

وی ادامه داد: ۴۱۷ معدن با ذخیره ۳/۴ میلیارد تن در استان داریم که از این میزان ۴۰۰ معدن کوچک مقیاس و ۱۷ معدن بزرگ مقیاس است.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی و نیاز استان با کیفیت ترین معادن به مصالح شهرداری ها اختصاص پیدا کند.

وی تاکید کرد: اگر نگران قاچاق سوخت در استان هستیم باید به سرعت گاز را به تمام سیستان و بلوچستان برسد.

تعداد بازدید : ۹۷۳
(شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱) ۲۲:۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید