دوشنبه / ۷ شهریور ۱۴۰۱ / ۲۰:۵۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۵۳۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

۶ خانه خلاق در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

در ششمین روز از هفته دولت و با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهور فاز دوم کارخانه نوآوری، خانه خلاق و نوآوری اجتماعی، خانه خلاق پویانمایی و تولیدبازی، خانه خلاق و نوآوری شهری و خانه خلاق و نوآوری دانش‌آموزی سیستان وبلوچستان افتتاح شد.

۶ خانه خلاق در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
(دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱) ۲۰:۵۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ خانه خلاق و نوآوری شهری با هدف جذب، پذیرش و اجرای طرح های حوزه خدمات نوین شهری و شهر هوشمند در فضای اختصاص یافته از کارخانه نوآوری زاهدان با همکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، شهرداری زاهدان و ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۱ راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

گفتنی است؛ فضا این مجموعه به گونه ای طراحی شده تا تیم های دارای ایده در حوزه پسماند شهری ، شهر هوشمند ، معماری نوین شهری ، طراحی المان های شهری و... در آن جذب و در راستای تجاری سازی طرح خود گام بردارند. بخشی از فضای این مجموعه به استقرار و پرورش ایده های نو که توسط هسته های نوآور شکل میگیرند اختصاص یافته است.

با توجه به ضرورت پرورش و اجرای طرح های مرتبط با حوزه فعالیت این مرکز تاکنون یک استارتاپ ویکند ملی و هم چنین چندین بوت کمپ تخصصی در حوزه شهری با همکاری پارک علم و فناوری و شهرداری زاهدان برگزار گردیده است.

از نکات مهم راه اندازی این مرکز بهره گیری از طرح های قابل اجرا در سطح شهر زاهدان توسط شهرداری زاهدان می باشد که خود گامی نو در راستای اجرای خدمات هوشمند شهری در سطح کشور باشد.

لازم به ذکر است: این خانه خلاق با وجود گذشت مدت زمان کوتاه از زمان بهره برداری توانسته ۶ شرکت و ۵ تیم را جذب و در راستای تجاری سازی طرح های آنها اقدام نماید.

تعداد بازدید : ۱,۱۱۱
(دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱) ۲۰:۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید