پنج شنبه / ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ / ۰۸:۰۵
سرویس : اخبار اربعین
کد خبر : ۱۱۵۷۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار اربعین

۱۵ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند

زاهدان- سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون ۱۵ هزار و ۱۲۶ زائر پاکستانی از طریق دو مرز میرجاوه و ریمدان وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند.

۱۵ هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان وارد ایران شدند
(پنج شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱) ۰۸:۰۵

به گزاش روابط عمومی استانداری؛ جواد قنبری اظهار داشت: از این تعداد هفت هزار و ۸۰۳ زائر از طریق پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری و هفت هزار و ۳۲۳ زائر از طریق پایانه مرزی شهرستان میرجاوه وارد استان شده‌اند که عمدتاً توسط اتوبوس عازم مشهد و قم شده اند.

قنبری با تاکید بر اینکه در حال حاضر به همت دستگاه‌های مختلف و گروه‌های مردمی همه امکانات لازم برای رفاه حال زائران در دو پایانه مرزی استان فراهم شده، افزود: از ماه‌ها قبل برنامه ریزی ها برای ورود زائران اربعین از دو مرز ریمدان و میرجاوه انجام گرفته بود و زیرساخت‌های لازم در این دو مرز مخصوصاً مرز ریمدان احداث شده است.

سخنگوی ستاد اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امسال مرز ریمدان در جنوب استان برای نخستین بار برای ورود زائران تعیین شده، خاطرنشان کرد: میزان ورودی زائران پاکستانی از طریق پایانه مرزی میرجاوه نسبت به مدت مشابه آخرین مرحله ورود پیش از شیوع بیماری کرونا حدود ۸۰ درصد کاهش داشته که علت اصلی آن وقوع سیل در کشور پاکستان است و در این حوزه نیز ما با عزیزانمان در کشور همسایه ابراز همدردی می‌کنیم.

تعداد بازدید : ۱,۰۸۹
(پنج شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱) ۰۸:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید