پنج شنبه / ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۱۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تأسی به مکتب حسینی عامل پیروزی در دفاع مقدس بود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دفاع مقدس کلکسیون و گنجینه ای از ارزش هاست و تاسی به مکتب حسینی نیز یکی از عوامل مهمی بود که با توسل به آن توانستیم در مقابل دشمن پیروز شویم.

تأسی به مکتب حسینی عامل پیروزی در دفاع مقدس بود
(پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۵۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن ادای احترام به خانواده شهدا اظهار داشت: امروزه وقتی از دفاع مقدس و جنگ تحمیلی یاد می کنیم تمام آن افتخار آفرینی است.

وی افزود: بسیاری از ارزش های ما در دفاع مقدس متولد شده و اگر بخواهیم اشاره کنیم همه آنچه به عنوان ارزش های اولیه انقلاب اسلامی مطرح می گردد از دفاع مقدس منشعب می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: تک تک لحظات دفاع مقدس توسط فرزندان این سرزمین با جانفشانی شان خلق شده است.

وی بیان کرد: ایمان به هدف و راه بزرگترین ارزش برای حرکت در دفاع مقدس بود؛ این خلوص نیت و کار برای رضای خداوند همچنین دست کشیدن از مادیات موجب شد که انقلاب اسلامی به پیروزی دست یابد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: ایثار و ازخودگذشتگی مهمترین عامل و عنصر برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی بود بنابراین هرگاه از ایثار صحبت می شود جوانان ما در دفاع مقدس به عنوان الگو مطرح می گردند.

وی خاطرنشان کرد: ولایت‌پذیری و تسلیم محض بودن نیز یکی از عوامل پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود چراکه این عامل موجب شکست دشمنان در همه مقاطع محسوب می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: خلاقیت، ابتکار و نوآوری نیز از عوامل پیروزی رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی بود زیرا با وجود ماشین آلات پیشرفته دشمنان از امکانات خود حداکثر استفاده را کرده و پیروز شدند‌.

وی افزود: حب به وطن و مهربانی نیز از خصلت های سربازان در هشت ساله دفاع مقدس بود که موجب مقاومت آنان در برابر دشمن می شد.

مدرس خیابانی تاکید کرد: خودباوری و اعتماد به نفس نیز همواره به عنوان یکی از عوامل پیروزی محسوب می گردد و این امر باید در جوانان نیز تقویت شود چرا که هم‌اینک علیرغم خط و نشان های آمریکا و قدرت های جهانی آن چیزی که می‌تواند باعث مقاومت ایران شود همین خودباوری در نسل جوان است.

تعداد بازدید : ۱,۱۴۷
(پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید