چهارشنبه / ۶ مهر ۱۴۰۱ / ۱۰:۵۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۲۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تحقق ۶۰ درصدی تعهد اشتغال سیستان و بلوچستان / ایجاد ۶ هزار شغل در دو ماهه اخیر

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تعهد اشتغال استان در سال ۱۴۰۱، ۲۸ هزار شغل بود که تاکنون ۱۶ هزار شغل در سامانه رصد ثبت شده که می‌توان گفت ۶۰ درصد تعهد استان محقق شده است.

تحقق ۶۰ درصدی تعهد اشتغال سیستان و بلوچستان / ایجاد ۶ هزار شغل در دو ماهه اخیر
(چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱) ۱۰:۵۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: علاوه بر تحقق ۶۰ درصدی اشتغال تعهد شده تا کنون ۴۷ هزار نفر نیز از طریق پروژه‌های عمرانی استان اشتغال پیدا کرده اند.

وی افزود: که از این تعداد ۳ هزار نفر از طریق اجرای طرح جهاد آبرسانی و ۵ هزار نفر از طریق اجرای پروژه‌های مسکن در استان اشتغال پیدا کرده اند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین تاکنون از ۳۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۸ برای سال ۱۴۰۱، ۱۳۰۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ تسهیلات تبصره ۱۶ به طور کامل جذب شده و در سال ۱۴۰۱ نیز تاکنون ۴۵ درصد آن جذب شده است.

مدرس خیابانی تاکید کرد: هیچ چیز مهم تر از ایجاد اشتغال در حوزه ماموریتی فرمانداران وجود ندارد و یکی از اهداف اجرای پروژه‌های عمرانی در استان ایجاد شغل برای دستان بیکار است.

وی خاطر نشان کرد: باید با هدف‌گذاری و انجام مطالعات پایدار و کار اجرایی قوی به سمت تحقق آن برویم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: یکی از اهداف ما در ایجاد اشتغال، اشتغال پایدار است بنابراین باید اجرای طرح‌های اشتغالزا با پشتوانه کارشناسی صورت گیرد.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در منطقه سیستان اشتغال بوده که هم‌اینک بسته اشتغال سیستان در حال اجراست اما باید شتاب گیرد.

مدرس خیابانی با اشاره به برگزاری جلسات و کارگروه ها برای تولید و ایجاد اشتغال اذعان کرد: هدف از برگزاری نشست ها و کارگروه ها ایجاد هماهنگی و مرور اولویت‌ها، همچنین هم‌افزایی بین مدیران دستگاه‌های اجرایی برای کاهش نرخ بیکاری است.

وی با تاکید بر حفظ اشتغال افراد نخبه در استان افزود: باید برای ایجاد اشتغال در همه حوزه های کسب و کار و تجارت برنامه ریزی شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همه ظرفیت های استان برای تحقق بسته اشتغالی پیشنهادی پای کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: در ۲ ماهه اخیر؛ از مرداد ماه ماه تاکنون ۶ هزار شغل در استان ایجاد شده است.

تعداد بازدید : ۱,۱۰۰
(چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱) ۱۰:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید