دوشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۱ / ۱۳:۴۳
سرویس : مطالب ویژه
کد خبر : ۱۱۶۴۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس مطالب ویژه

خنثی شدن توطئه های دشمن ارمغان همبستگی بی مثال در پایتخت وحدت اسلامی

هفته وحدت شاهدی بر همدلی و همبستگی مردم مرزدار و غیور شیعه و سنی سیستان و بلوچستان و خنثی کننده توطئه‌های دشمنانی است که چشم دیدن این اتحاد در پایتخت وحدت اسلامی و پیشرفتش را در هیچ برهه ای از زمان نداشته اند.

خنثی شدن توطئه های دشمن ارمغان همبستگی بی مثال در پایتخت وحدت اسلامی
(دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱) ۱۳:۴۳

طرح اندیشه وحدت جهان اسلام، از جمله دغدغه های فکری دیرینه و اساسی حضرت امام خمینی (ره) بود که در طول دوران فعالیت اجتماعی و سیاسی خود، چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از آن لحظه ای از این موضوع غفلت نکردند.

رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز در ابتکاری بی‌نظیر برای گسترش و تعمیق وحدت اسلامی فاصله میان این دو تاریخ یعنی دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول را پیش از پیروزی انقلاب و در زمانی که در شهرستان ایرانشهر در تبعید بودند به عنوان «هفته وحدت» نامگذاری کردند تا مسلمانان جهان بر محور پیامبر وحدت آفرین و ولادت خجسته آن حضرت به ریسمان الهی چنگ زنند و به دنیا ثابت کنند که مسلمانان حول محور قرآن، پیامبر(ص) و کعبه واحد می چرخند و با اتحاد و همبستگی در مقابل استکبار جهانی می ایستند.

وحدت و انسجام مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان و زندگی مسالمت آمیز آنان طی این سالها به گونه ای رقم خورده که تشخیص و متمایز کردن شیعه از سنی و سنی از شیعه مشکل باشد و این مساله، استان را به نماد وحدت اسلامی تبدیل کرده است.

سیستان وبلوچستان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی همواره توجه جهانیانیان را به خود جلب کرده و در طول تاریخ همیشه مورد رشک دشمنان بوده به همین دلیل دشمنان هر روز شیوه جدیدتری را برای برهم زدن این اتحاد امتحان می کنند که همیشه نیز ناکام مانده‌اند.

یکی از ابزارهای همیشه مورد استفاده‌ دشمنان علیه ملت‌های مسلمان، ایجاد اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی بوده تا آنان را به جان هم بیندازند، دشمنان همواره برا رسیدن به اهداف شوم شان و چپاول منابع کشورهای اسلامی موارد اختلاف را بزرگ و برجسته و موارد اشتراک و اتحاد را ضعیف و کمرنگ نشان می دهند.

حوادث اخیری که در سیستان وبلوچستان به وقوع پیوست قطعاً هیچ ارتباطی به قوم بلوچ ندارد، و قطعاً این عناصر نفوذی بودند که تلاش کردند این جو صمیمی بین مردم را بر هم بزنند.

در واقع این روزها توسعه و پیشرفت استان سیستان و بلوچستان دشمنان را به شدت عصبانی کرده چرا که آنها هیچ وقت نمی خواهند این استان به یک استان توسعه یافته تبدیل شود و هر جا نیز احساس کرده که این خطه به توسعه نزدیک شده توطئه ای نو طراحی کرده است.

*هیچ توطئه ای نمی تواند وحدت مردم سیستان و بلوچستان را دچار خدشه کند*

در جریان اتفاقات اخیر استاندار سیستان وبلوچستان نیز با اشاره به روند توسعه استان گفت: حوادث روزهای اخیر استان یک پیام مهم برای جهانیان و دشمنان داشت؛ که هیچ توطئه ای نمی‌تواند وحدت موجود بین اقوام و طوایف مختلف سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی را دچار خدشه کند.

وی ادامه داد: دشمن این روزها در حالی که خودش در موضع ضعف قرار دارد به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی برای مردم در جای جای ایران قوی به ویژه استان های مرزی است چراکه به عینه درک می‌کند سیستان و بلوچستان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی با همبستگی بی مثالش هر روز بیش از پیش به پیشرفت و آبادانی نزدیک می‌شود.

مردم غیور و مرزدار سیستان وبلوچستان به خوبی واقف‌اند که تلاش دشمنان نمی تواند موجب بر هم زدن وحدت و انسجامی که به قدمت این دیار اساطیری در عمق جان آنها ریشه تنیده، بشود که صد البته با وجود علمای آگاه شیعه و سنی، ائمه جمعه و جماعات، سران طوایف، معتمدین، متنفذین و صاحبان قلم و بیان، دشمنان هر بار شکستی سخت تر از گذشته متحمل شده و می شوند و سیستان وبلوچستان همواره به عنوان منادی وحدت در کشور شناخته می شود.

به حول و قوه الهی در سایه رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و با هوشیاری مردم و مسئولان، اتحاد شیعه و اهل سنت در سیستان و بلوچستان؛ پایتخت وحدت اسلامی همواره موجب رشک دشمنان در ادوار مختلف بوده و از هر ابزاری برای بر هم زدن این اتحاد بی مثال استفاده کرده است اما هر بار شکستی سنگین تر و مفتضحانه تر از قبل متحمل شده و می شود.

تعداد بازدید : ۱,۴۱۹
(دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱) ۱۳:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید