سه شنبه / ۱۰ آبان ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۸۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دستگاه های اقتصادی استان با تلاش مضاعف؛ رضایتمندی عمومی را فراهم کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی استان؛ با انجام به موقع و درست وظایف و با تلاش مضاعف در راستای رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال نسبت به آرامش بخشی جامعه و جلب رضایتمندی عمومی کمک کنند.

دستگاه های اقتصادی استان با تلاش مضاعف؛ رضایتمندی عمومی را فراهم کنند
(سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱) ۱۶:۱۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ داوود شهرکی در نشست کارگروه اشتغال استان ضمن تسلیت و محکوم نمودن حادثه تلخ شاهچراغ (ع)، این حادثه را نشانه شقاوت و درماندگی دشمنان ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: در این شرایط حساس، وظیفه ما مسئولان خلق رضایتمندی در بین افراد جامعه است.

وی افزود: دشمنان خارجی کشور می خواهند؛ با تحریک عده ای اغتشاشگر داخلی، امنیت مثال‌زدنی ایران اسلامی را بر هم بزنند چرا که با وجود ناامنی و آشوب در کشورهای همسایه، ایران کشوری مقتدر، منسجم و قوی بوده و دشمنان، ایران متحد و بااقتدار را نمی خواهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دشمن به دنبال تخریب، آسیب و تجزیه کشورمان است لذا تشکل‌های مردمی، خواص جامعه و ما مسئولان باید ضمن آگاهی بخشی عمومی، تلاش کنیم با کمترین آسیب جامعه را به آرامش برسانیم.

معاون استاندار بیان داشت: دشمن می‌خواهد با ایجاد ناامنی و اغتشاش در کشور تمرکز مدیران را به سمت اغتشاشات ببرد و این اتفاقات تبدیل به بهانه‌ای برای افراد سودجو و فرصت طلب شده است.

شهرکی افزود: در حالی که همه کشورهای دنیا به صورت مقطعی تا هفته ها درگیر آشوب های داخلی می شوند اما تمرکز همه رسانه‌های خارجی و معاند نظام به سمت کشورمان معطوف شده تا این اغتشاشات را بزرگ نمایی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خاطرنشان کرد: امسال منابع خوبی از محل اعتبارات تبصره ۱۸ بمنظور اشتغال زایی به استان تخصیص پیدا کرده و بین دستگاه ها توزیع و ابلاغ شده است.

شهرکی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی تعهدات شهرستانی در زمینه ایجاد اشتغال را در سامانه رصد اداره کار ثبت نمایند.

وی تصریح کرد: معیار ما ارائه آمار به صورت شفاهی نیست و دستگاه ها حتی اگر تشکیلات شهرستانی ندارند، حتما بایستی نسبت به ثبت آمار در سامانه رصد اشتغال اقدام نمایند.

گفتنی است؛ بر اساس داده‌های به ثبت رسیده توسط دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دست‌اندرکار در سامانه رصد اشتغال، با گذشت هشت ماه از سال، درصد تحقق تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ استان به عدد ۸۸ رسید.

برای سال ۱۴۰۱، این استان متعهد به ایجاد اشتغال برای ۲۸ هزار و ۱۴۲ نفر شد که بر اساس آخرین داده‌های به ثبت رسیده در سامانه ملی رصد اشتغال توسط دستگاه‌های دست‌اندرکار استان، مشخصات و اطلاعات ۲۴ هزار و ۸۳۶ نفر بعنوان شاغل جدید تثبیت شده است.

شایان ذکر است؛ اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد ملی اشتغال حاکی از تحقق ۸۸ درصدی تعهد اشتغال سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱ است و تا کنون کمیته امداد امام خمینی (ره)، نیروهای جهادی ( معاونت محرومیت زدایی قرارگاه قدس و سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان )، صنعت، معدن و تجارت، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و راه و شهرسازی شمال استان به ترتیب بیشترین اشتغال ایجادی و ثبت شده را داشته‌اند.

تعداد بازدید : ۱,۱۳۳
(سه شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱) ۱۶:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید