یکشنبه / ۱۵ آبان ۱۴۰۱ / ۱۲:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۶۹۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ضرورت معرفی هنر سوزن دوزی در سطح بین‌المللی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: کماکان ضرورت دارد هنر سوزن دوزی بیش از پیش در سطح ملی و بین المللی معرفی شود چراکه این هنر می‌تواند به ارز آوری منجر گردد.

ضرورت معرفی هنر سوزن دوزی در سطح بین‌المللی
(یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱) ۱۲:۵۹

به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست مشترک با مشاور معاون بین الملل و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور اظهارداشت: غالب بانوان استان متبحر به هنر فاخر سوزن دوزی می باشند و اقدامات موثری تاکنون جهت معرفی صنعتگران توانمند استان انجام پذیرفته است که نیاز دارد کماکان به عرصه بین‌المللی معرفی شود.

وی تاکید کرد: شناساندن فرهنگ و هنر این خطه از کشور مهم است همچنین توجه به صادرات محصولات ارز آوری را بدنبال خواهد داشت .

مشاور معاون بین الملل و همکاری های منطقه ای معاون اول رئیس جمهور نیز در این نشست هدف از سفر به استان را بررسب ظرفیت های حوزه صنایع دستی عنوان و گفت: برنامه ریزی برای صادرات غیر نفتی بر پایه تولیدات خرد که نیازمند زیرساخت خاصی نمی باشد و می تواند ارز آوری قابل توجهی داشته و با فعال شدن توریسم تجاری برای هنرمندان خارجی زمینه علاقمندی به هنر شرق را فراهم آورد.

پازوکی تاکید کرد: پارچه و لباس پارسی به عنوان یک مولفه تجاری در کشورهای خاستگاه مدو لباس می‌تواند زمینه رشد منطقه و استان را فراهم نموده و‌ ظرفیت مراودات طبقه هنرمند و تجار داخلی و خارجی را میسر نماید.

وی ادامه داد: طبعا استان سیستان و بلوچستان به عنوان یک استان مرزی باید ویترینی زیبایی از شکوه ؛ پیشرفت و توسعه یافتگی کشور باشد.

مشاور معاون بین الملل و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: ظرفیتهای بین المللی بسیاری بصورت بالقوه در استان مفروض است که می بایست بیش از پیش معرفی گردد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در این نشست ضمن اشاره به ظرفیت‌های بالقوه سیستان و بلوچستان در حوزه صنایع دستی و سهم موثر بانوان در افزایش اشتغال موجود گفت: بخش اندکی از ظرفیت های استان به مهمان استان معرفی گردیده و بازدید از خانه خلاق، واحد های پارک علم و فناوری در حوزه صنایع دستی، گاراژ در حال ساخت ملک، خانه یاری و دانش و تعدادی از شرکت‌های فعال در عرصه سوزن دوزی، شهرستان زاهدان برنامه ریزی گردید . تا آشنایی نسبی با این ظرفیت بی بدیل سرمایه انسانی و هنر فاخر استان محقق گردد .‌

ابراهیمی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان زمینه ایجاد بازار بین المللی را در حوزه صنایع دستی دارا ست و برای تحقق این مهم ضرورت دارد بدوا بازار دایمی محصولات در تهران ایجاد گردد.

گفتنی ست در این سفر نشست دیگری با حضور تعدادی از صنعتگران به منظور بررسی زمینه های توسعه بازار برگزار گردید .

تعداد بازدید : ۱,۰۲۸
(یکشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۱) ۱۲:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید