پنج شنبه / ۱۹ آبان ۱۴۰۱ / ۲۰:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۰۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

معاون اول رئیس جمهور: راه آهن زاهدان_ چابهار تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد

معاون اول رئیس جمهور گفت: با روند رو به رشد پروژه و با همت مسئولان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه سازندگی خاتم به عنوان پیمانکار این پروژه، تا پایان سال آینده چابهار به شبکه سراسری راه آهن وصل می شود.

معاون اول رئیس جمهور: راه آهن زاهدان_ چابهار تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد
(پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) ۲۰:۳۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ دکتر مخبر در حاشیه مراسم افتتاح خط ریلی زاهدان _ خاش به خبرنگاران گفت: اراده دولت در سیستان و بلوچستان بر روی چند مسئله مهم متمرکز است که اولویت اول آب و اولویت دوم راه است تا این استان پهناور و بزرگ هم به صورت ریلی و هم زمینی از راههای مناسب و استاندارد برخوردار شود.

وی افزود: ترانزیت از جمله مزیت های اصلی کشور و یکی از راهبردهای اصلی دولت است که با برنامه ریزی انجام شده این مزیت مهم در اختیار کشور قرار می گیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: سالانه بایستی حداقل بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تن بار ترانزیتی از کشور عبور کند که در حال حاضر این رقم سه تا چهار میلیون تن است و در این بخش ضعف داریم.

دکتر مخبر تصریح کرد: در کنار سایر پروژه هایی که به ثمر می رسد، راه آهن هم یکی از یکی از مسائل مهمی است که در ایجاد اشتغال، بهبود شرایط اقتصادی و رشد و پیشرفت کشور نقش اساسی دارد.

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: بهره برداری از راه آهن چابهار زاهدان؛ دسترسی به همه بخش های کشور را محقق می‌کند و با اتصال کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب بخش زیادی از مشکلات ترانزیتی کشور حل خواهد شد.

تعداد بازدید : ۱,۵۰۲
(پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) ۲۰:۳۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید