پنج شنبه / ۱۹ آبان ۱۴۰۱ / ۲۰:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۰۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون اول رئیس جمهور:

امروز سواحل مکران باید به دست شما مردم آباد شود/ لزوم تسهیلگری دولت

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: سواحل مکران گنج نهانی است که باید آن را به فعلیت رسانده و بر روی زمین بنشانیم و رفاه را برای مردم تامین کنیم لذا امروز سواحل مکران باید به دست شما مردم آباد شود و ما نیز باید تسهیلگر آن باشیم.

امروز سواحل مکران باید به دست شما مردم آباد شود/ لزوم تسهیلگری دولت
(پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) ۲۰:۴۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ دکتر محمد مخبر در مراسم افتتاح راه آهن زاهدان _خاش اظهار داشت: در جنگ تحمیلی شاهد جانفشانی مردمان این استان اعم از شیعه و سنی، روحانیون و همه آحاد جامعه بودیم.

وی افزود: دشمنی معاندین به سبب تمامیت ارضی و انسجام ملی ماست که موضوع جدیدی نیست و دلیل آن هم موقعیت جغرافیایی و منابع فراوان کشور است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی و منابع ایران از ابتدا باعث شده تا دشمنان در صدد تسلط بر این منطقه باشند.

وی ادامه داد: اهمیت استراتژیک این منطقه به این علت بوده که هر خدمتی که نیاز است به غرب برود، باید از ایران گذر کند بنابراین دشمن همیشه می خواهد به این موقعیت دست پیدا کند.

دکتر مخبر تاکید کرد: دشمن همیشه نسبت به ما دشمنی خود را داشته خصوصاً زمانی که شاهد پیشرفت این استان بوده چرا که همیشه دل بسته که این کشور محتاج آنان باشد.

وی اذعان کرد: از زمانی که انقلاب اسلامی ایران به وقوع پیوست؛ دشمن تمام سعی خود را بر آن داشت تا در هر منطقه‌ای عاملی برای ایجاد فروپاشی پیدا و انسجام این ملت را خدشه دار کند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: ما هیچگاه در جمهوری اسلامی مسائل مان را با غیر از مردم حل نکردیم و این خود مردم بودند که حضور داشتند امروز نیز مردم حاضرند چرا که هیچ کس غیر مردم مشکلات کشور را حل نمی کند و دلیل آن نیز مردمی بودن نظام است.

وی بیان داشت: نظام اسلامی بدون مردم موضوعیتی ندارد و دشمنان نیز در این چهل سال هر کاری که از دستشان ساخته بود، برای فروپاشی این نظام انجام دادند.

دکتر مخبر خاطرنشان کرد: در دهه گذشته کل دنیا بسیج شده بود چرا که وقتی در مسائل نظامی موفق نشدند و نتوانستند در بین مردم تفرقه ایجاد کنند، بنابراین سعی کردند؛ مردم را از لحاظ معیشتی و اقتصادی تحت فشار قرار دهند.

وی با اشاره به تحریم های دشمن تاکید کرد: دشمنان حتی به بیماران ما رحم نکردند بنابراین انواع و اقسام تحریم ها را وضع کردند تا مردم را ناامید کنند.

معاون اول رییس جمهور اظهارداشت: در بین این تحریم ها ما لوکوموتیو پیشرفت کشور را در بالاترین سرعت به حرکت در آوردیم به طور مثال در سیستان و بلوچستان از چند طریق مشکل آب حل خواهد شد.

وی با اشاره به خباثت های دشمن در این چند ساله افزود: کشور در آستانه یک جهش قرار دارد و این برای دشمنان قابل تحمل نیست.

دکتر محمد مخبر بیان کرد: همین افرادی که در کشور ممکن است معترض باشند، اگر احساس کنند دشمن به این منطقه ضربه ای وارد می کند، همان افراد مقابل دشمن می ایستند.

وی با تاکید بر علاقه خاص مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ما می توانیم از سیستان و بلوچستان ایران را اداره کنیم چرا که هر منطقه ای که صد کیلومتر به دریا دسترسی دارد می‌تواند یک کشور را اداره کند و ما در سیستان و بلوچستان ۴۰۰ کلیومتر نه تنها به دریا که به اقیانوس راه داریم.

تعداد بازدید : ۱,۲۹۹
(پنج شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) ۲۰:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید