شنبه / ۲۱ آبان ۱۴۰۱ / ۱۵:۰۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۱۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

فرهنگ زیر بنای توسعه/ کار فرهنگی نیاز به حرکت جهادی دارد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ، زیربنای همه مسائل از جمله توسعه است.

فرهنگ زیر بنای توسعه/ کار فرهنگی نیاز به حرکت جهادی دارد
(شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱) ۱۵:۰۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست مشترک با مدیر کل، معاونین و مسئول حراست اداره کل تبلیغات اسلامی استان با تاکید بر ارتباط گیری بیش از پیش این اداره کل با استانداری و سایر دستگاه ها، از عدم توجه و اهمیت نداشتن حوزه فرهنگ، در امورات دستگاه ها و نهادها ابراز تاسف کرد و گفت: کار فرهنگی زیربنایی و بسیار حوزه پیچیده ای است.

وی ادامه داد: زیرمجموعه های زیادی در ذیل معاونت های اداره کل تبلیغات اسلامی درحال فعالیت هستند، کار در این حوزه بسیار سخت و پیچیدگی های خاص خود را دارد و به مثل سایر حوزه ها شاخص اندازه گیری ندارد و اثربخشی آن در کنار هزینه های بسیار، بسیار کند است.

وی بر انجام برنامه ها به صورت مشارکتی با بهره گیری از ظرفیت مردمی و سایر دستگاه ها برای رسیدن به حصول نتیجه بهتر تاکید کرد و گفت: در حوزه فرهنگی بدون هزینه نمی توان کار کرد، تمام تلاش باید برای بودجه گیری به صورت ملی باشد در استان نیز در حد توان در خدمتتان خواهیم بود.

مدرس خیابانی در پیشنهادی گفت: باید کار فرهنگی را به صورت جهاد فرهنگی و مشارکت گیری از همه دستگاه ها و نهادها و اقشار مختلف مردم اقدام کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم، قبول دارم که خیلی از دستگاه ها درمدیریت بودجه اندکی که در اختیارشان قرار می گیرد دچار مشکل هستند و نمی توانند تمام برنامه ها و اولویت های خود را پوشش دهند اما در حوزه فرهنگی باید جایگاه و اهمیت آن برای همگان تبیین و پس از آن مشارکت گیری و اقدام به اجرای برنامه کرد.

نماینده عالی دولت در استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: بنده معتقدم کار فرهنگی از اوجب واجبات است و حتی از کارهای زیربنایی به مثل راه هم مهمتر بوده و فعالیت امروز ما برای نسل های آینده ملموس است.

وی خاظرنشان کرد: سال گذشته با توجه به اولویتی که در سیستان و بلوچستان داشتیم، 69 درصد بودجه استانی را برای بخش راه و آب صرف کردیم و مابقی اعتبارات تخصیصی را در بین دستگاه ها و شهرستانها تقسیم کردیم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته طرح بود و اما به دلیل عدم اجرایی شدن آن برای هیچ کس فعالیت ها ملموس نبود، سعی کردیم از زمانی که در استان فعالیتمان را آغاز کردیم طرح ها را به مرحله اجرا برسانیم که نمونه بارز آن آغاز طرح انتقال آب دریای عمان به استان و بهره گیری از آب چاه ژرف برای مصرف مردم برخی از مردم سیستان است.

وی بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، باید اسلام ناب محمدی را تبلیغ و تبیین کند، کار حوزه فرهنگی و تبلیغ مفاهیم اسلامی کار سختی بوده و هرکسی از عهده اجرای آن بر نمی آید.

وی با تاکید مجدد بر این نکته که زیر بنای همه چیز فرهنگ است، خاطر نشان کرد: آنطور که باید به حوزه فرهنگی اهمیت نداده ایم و هرچه مشکل با آن روبرو می شویم به این حوزه بر می گردد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که ما به فضای مجازی باختیم، اضافه کرد: نتوانسته ایم آنطور که باید تولید محتوای فرهنگی داشته و فعالیتهایی که نظام در مناطق مختلف انجام می دهد را به همگان نمایش دهیم، دشمنان نقاط ضعف ما را در فضای مجازی خیلی بزرگ می کند اما روی نقاط قوت ما سرپوش می گذارد و ما نیز در ارائه آنها و فعالیتهایمان در حوزه رفع مشکلات کم کاری کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تحریم ها را در دنیا کشور ایران دارد، تاکید کرد: هیچگاه با تمام مشکلات ناشی از تحریم ها حرکتمان متوقف نشده و پیشرفت و رشدمان هرچند به کندی اما درحال انجام است.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه اعضای شورای معاونین اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به گزارشی از فعالیت ها، به ارائه درخواست ها و مشکلات حوزه های کاری خود پرداختند که استاندار نیز در پاسخ قول مساعد برای همکاری در راستای رفع آنها را داد.

تعداد بازدید : ۱,۵۰۸
(شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱) ۱۵:۰۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید