شنبه / ۲۸ آبان ۱۴۰۱ / ۲۲:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۲۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

کل تعهد اشتغال استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱ محقق شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت : خوشبختانه با گذشت کمتر از ۸ ماه از سال ۱۴۰۱ کل تعهدات اشتغال این استان بنا بر اعلام سامانه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی محقق شده است.

کل تعهد اشتغال استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۴۰۱ محقق شد
(شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱) ۲۲:۲۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در جلسه هماهنگی با دستگاه های نظارتی استان که با حضور مدیرکل دیوان محاسبات و مدیرکل بازرسی سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با گذشت کمتر از ۸ ماه از سال ۱۴۰۱ کل تعهدات اشتغال این استان محقق شده است.

وی افزود: با تلاش همه دستگاه های اجرایی استان و مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و مردمی در بخش های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، شیلات، بخش های صنعتی، خدماتی و فنی بیش از ۲۸ هزار نفر شغل در سال ۱۴۰۱ ایجاد گردیده است.

وی افزود: این در حالی است که به دلیل عدم وجود بنگاه های بزرگ اقتصادی بزرگ همچون فولاد، پتروشیمی و خودرو سازی در استان سیستان و بلوچستان با اتکا به مشاغل کوچک و روستایی بیش از ۲۸ هزار شغل جدید که معادل رقم متعهد شده در سامانه اشتغال است، در استان ایجاد شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین از محل اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی از جمله پروژه های راه سازی، خطوط انتقال آب و گاز و طرح نهضت ملی مسکن و سایر پروژه های عمرانی، گردشگری و معدنی اشتغال استان جهش چشم گیری پیدا کرده است.

وی گفت: این در حالی است که بر اساس خود اظهاری دستگاه های مختلف سیستان و بلوچستان تاکنون بیش از ۵۲ هزار شغل در شهرستان های استان ایجاد شده است.

مدرس خیابانی با تقدیر و تشکر از دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات و اداره کل بازرسی استان اظهار امیدواری کرد: میزان ایجاد اشتغال استان تا پایان سال با زنده نگه داشتن پروژه های عمرانی و جذب سرمایه های مردمی در طرح های اقتصادی قطعا بسیار فراتر از میزان تعهد سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

وی تصریح کرد: همچنین در همین مدت به منظور توانمند سازی نیروهای کار ماهر و تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در طرح های اقتصادی، ۲۶ هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان مهارت های تخصصی را دریافت کرده اند.
تعداد بازدید : ۱,۲۷۵
(شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱) ۲۲:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید