یکشنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۷۴۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

سیستان و بلوچستان رتبه دوم ایجاد اشتغال کشور را کسب کرد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با اشتغال ۳۱ هزار و ۲۷۲ نفر رتبه دوم ایجاد اشتغال در کشور را کسب کرد.

سیستان و بلوچستان رتبه دوم ایجاد اشتغال کشور را کسب کرد
(یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱) ۱۲:۲۴

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در حاشیه دهمین نشست کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: خوشبختانه در شرایطی که چهار ماه از سال مانده و ظرف مدت هشت ماه تمام تعهد اشتغال استان محقق شد.

وی افزود: همچنین بر اساس اعلام سامانه رصد وزارت تعاون کار و امور اجتماعی تاکنون ۸۵۰۱ نفر در حوزه سیستان، ۱۰۳۹۷ نفر در شهرستان زاهدان ۵۱۰۱ نفر در شهرستان ایرانشهر و ۴۹۰۰ نفر در شهرستان چابهار اشتغال پیدا کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: تاکنون ۱۰۴۱۰ نفر در زمینه‌های دام، طیور، شیلات و مشاغل خانگی از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) صاحب شغل شدند.

وی با اشاره به اشتغال ایجاد شده از سوی نیروهای جهادی در سال جاری اذعان کرد: ۷۹۷۵ نفر از سوی معاونت محرومیت زدایی قرارگاه قدس و ۳۸۳ نفر از سوی سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان در قالب تسهیلات اشتغالزایی اشتغال پیدا کردند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: ۶۹۵۵ نفر توسط سازمان صنعت معدن تجارت، ۶۸۹۷ نفر از سوی سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس، ۵۴۰۲ نفر در پروژه های راه و شهرسازی شمال، ۱۵۵۰ نفر در پروژه های راه و شهرسازی جنوب استان، ۳۸۷۲ نفر در بازارچه های مرزی استان، ۲۷۲۲ نفر در سازمان جهاد کشاورزی و همچنین ۲۱۹۶ نفر در شهرک های صنعتی اشتغال پیدا کردند‌.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سازمان بهزیستی استان در زمینه های مختلف اشتغالزایی چون طرح های کارفرمایی و مشاغل خانگی ساخت توانسته برای ۱۸۳۱ نفر اشتغال ایجاد کند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: ۱۷۶۱ نفر در پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۱۲۲۰ نفر در شهرداری های استان و ۸۵۳ نفر شیلات آبهای داخلی اشتغال پیدا کردند.

وی با بیان اینکه طی این مدت ۲۱۵ نفر در پارک علم فناوری استان اشتغال پیدا کردند، ادامه داد: این مشاغل ایجاد شده مرتبط با صنایع خلاق، دیجیتال و خدمات بازرگانی الکترونیکی است‌.

مدرس خیابانی با بیان اینکه مهمترین ماموریت ما در سیستان و بلوچستان ایجاد اشتغال است تصریح کرد: خوشبختانه یک اپیدمی ایجاد شغل در استان شکل گرفته اما نباید به این اکتفا کرد.

وی با تاکید بر لزوم راستی آزمایی آمار ارائه شده گفت : همه دستگاه های متولی باید میزان اشتغال ایجاد شده را با مشخصات و به صورت تصویری منتشر کنند.

تعداد بازدید : ۱,۰۴۷
(یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱) ۱۲:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید