پنج شنبه / ۲۲ دی ۱۴۰۱ / ۱۷:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۸۱۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

امنیت؛ بدون توسعه اقتصادی و فرهنگی اتفاق نخواهد افتاد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امنیت بدون توسعه اقتصادی و فرهنگی اتفاق نخواهد افتاد و این ها مکمل هم هستند بنابراین نباید از هیچ یک از این مولفه ها غافل شویم.

امنیت؛ بدون توسعه اقتصادی و فرهنگی اتفاق نخواهد افتاد
(پنج شنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱) ۱۷:۴۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان چابهار در نشست شورای اداری شهرستان های جنوب استان که با حضور علما، معتمدین و مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد، اظهارداشت: نگاه توحیدی به این معنی است که در هر موقعیتی قرار داریم، چه مسئول و چه غیر مسئول باید به وظایف خود به درستی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه همه در محضر خدا هستیم و او شاهد و ناظر بر همه امور است، تصریح کرد: وقتی با نگاه توحیدی خدمت می‌کنیم دیگر منافع شخصی برای ما اهمیتی ندارد و آن‌چه مهم است رضای الهی خواهد بود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هر ۳ ماه یک‌بار مدیران را ارزیابی خواهیم کرد و قاطعانه تصمیم می‌گیریم و با کسی تعارف نداریم.

کرمی اذعان کرد: بدترین آفت برای یک مجموعه روزمرگی بوده و اگر مجموعه‌ای یا سازمانی دچار روزمرگی شد حتما محکوم به شکست است.

وی افزود: سواحل مکران ظرفیت های زیادی دارد و شامل مناطق مختلفی می‌شود و زمانی‌که نام از توسعه سواحل مکران می‌بریم، به معنی توسعه همه این مناطق است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: همه مسئولان باید با هم تلاش کنیم و نگاه توحیدی به معنی تلاش همگان در کنار هم است بنابراین اصلاً اجازه نمی‌دهیم ظرفیت‌ها و استعدادهای بیشمار استان قربانی بخشی نگری شود.

وی تاکید کرد: اختلاف برای هر مجموعه‌ای به مثابه سم کشنده است و باعث کندی پیشرفت و عدم توسعه می‌شود و این امر اصلاً با آموزه‌های دینی همخوانی ندارد.

کرمی ادامه داد: اگر در یک مجموعه‌ای اختلاف ایجاد شود آسیب آن را مردم می‌بینند پس نباید اجازه دهیم مردم آسیب ببینند و در کار آنان خللی ایجاد شود.

وی اظهار داشت: ما باید به سراغ مردم برویم و مشکلات آن‌ها را جویا شویم و کار آن‌ها را به سرعت انجام دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: روند توزیع آرد نانوایی‌ها و چگونگی توزیع نان بین مردم باید کنترل شود و آردی که جهت پخت نان برای مردم است، نباید جای دیگری مصرف شود لذا نظارت و کنترل همگانی ضرورت دارد.

وی تاکید کرد: اقتصاد باید مردمی شود و لازمه این کار جذب سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی به استان است.

کرمی اذعان کرد: سیستان‌وبلوچستان ظرفیت‌های زیادی دارد بنابراین کار کنید چراکه خود خداوند متعال به کار، تلاش و کوشش پاسخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: دانشگاه باید پشتوانه علمی همه پروژه ها و کارها باشد بنابراین از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده کنید زیرا هر مجموعه‌ای اگر از پژوهش دور بماند، موفق نخواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در کار خود نوآوری و خلاقیت داشته باشید و از دانشگاه ها به عنوان مرجع علمی و تخصصی استفاده کنید.

وی تاکید کرد: این استان ظرفیت های فراونی چه در مرز و چه در عرصه کشاورزی و معدنی دارد لذا ضرورت دارد با استفاده از همه امکانات این ظرفیت ها فعال شود.

وی ادامه داد: اگر اراده‌های ما قوی باشد می‌توانیم استانی در تراز انقلاب اسلامی بسازیم بنابراین اراده‌ها را تقویت کنید و از هیچ قدرتی واهمه نداشته باشید.

تعداد بازدید : ۷۹۲
(پنج شنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱) ۱۷:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید